Kanada Turu 1. Gün 7 Ekim  İstanbul – Toronto

Bu gezimize saat 10.00 civarı evlerinizden özel şoförlerimizle alınmanızı takiben İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde Rotadışı Gezginler Kontuarında buluşma bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanması sonrası Türk Hava Yolları’nın TK 17 sefer sayılı uçuşuyla 14.15’te Toronto’ya  hareketimizle başlıyoruz. Yaklaşık 11 saatlik uçuş sonrası yerel saat ile saat 18.00’de Toronto’ya varıyoruz. Karşılama sonrası otelimize transfer. Akşam yemeği. Geceleme otelimizde.

Kanada Turu 2. Gün 8 Ekim  Toronto – Niagara-on-the-Lake – Niagara Falls

Sabah kahvaltısının ardından panoramik Toronto şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Çin mahallesi, Younge , Harbourfront Limani, Skydome, CN Towers görülecek yerler arasında. Yerel restoranda alacağımız öğle yemeğinin ardından Niagara Falls ’a doğru yola çıkıyoruz. Yolda şarapları ile meşhur olan Niagara-on-the-Lakes kasabasında mola veriyoruz. Moladan sonra uzum bağları içerisinden geçerek Niagara şelalelerine varıyoruz. Çevre gezimizden sonra şelaleleri daha yakından göreceğimiz Hornblower tekne turuna çıkıyoruz.  Otelimize yerleştikten sonra aksam yemeği için bütün Niagara Şelalelerini seyir terasından seyredeceğimiz Skylone Tower kulesine gidiyor ve kulenin tepesindeki restoranda muhteşem manzara aksam yemeğini alıyoruz. Geceleme Niagara Falls’ta otelimizde.

Kanada Turu 3. Gün 9 Ekim  Niagara Falls – Kingston – 1000 Islands – Gananoque

Sabah kahvaltısının ardından  İngiliz döneminde Kanada’nın başkenti olan Kingston’a geçeceğiz. Panoramik Kingston şehir turundan sonra yerel restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğin ardından Bin Adalar tekne turu için Rockport’a devam edeceğiz. Dünyanın en berrak suyuna sahip bu bölgedeki binlerce ada arasında yapacağımız bu gezide muhteşem manzaralara şahit olacaksınız. Aksam yemeği ve konaklamamız St. Laurent kıyısında bulunan Gananoque kasabasında.

Kanada Turu 4. Gün 10 Ekim  Gananoque – Ottawa – Québec

Sabah kahvaltısının ardından Kanada’nın başkenti Ottawa’ya doğru yola çıkıyoruz. Ottawa’da Kanada Parlamento’sunu, Byward Market’i, Rideau Kanalını ve şehir merkezini göreceğimiz panoramik şehir turumuz sonrası  öğle yemeğimiz yerel bir restoranda. Yemek sonrası özellikle Kızılderililer üzerinde bilgi edineceğimiz ve yüzlerce totemlerini göreceğimiz Kanada Tarih Müzesini geziyoruz. Günümüzü Fransa dışında bulabileceğiniz en orijinal Fransız şehri olan Québec de tamamlayacağız. Aksam yemeği bir Québec geleneği olan “Cabane à Sucre”de. Geceleme otelimizde.

Kanada Turu 5. Gün 11 Ekim  Québec

Sabah kahvaltısının ardından St. Laurent nehrini takip ederek okyanusa açıldığı noktada olan Tadoussac’a gidiyoruz. Burada alacağımız öğle yemeğinden sonra saat 13’te bu bölgeye beslenmeye gelen balinaları gözlemlemek üzere 2 saat sürecek bir  tekne turu yapıyoruz. Muhteşem manzaralardan ve fotoğraf çekimlerimizden sonra yuksekligi Niagara şelalesinden 30 metre fazla olan (84 m.) Montmorency Şelalesini geziyoruz.  Aksam yemeği Québec eski şehrin içerisinde yerel bir restoranda. Geceleme otelimizde.

Kanada Turu 6. Gün 12 Ekim  Québec City – Montreal

Sabah kahvaltısının ardından  yürüyerek Québec şehir turu yapacağız; Place-Royale Meydani, Notre-Dame-des-Victoires Katedrali, Petit-Champlain Sokagi, muhtesem Chateau Frontenac oteli, Dufferin Terasi, Place d’Armes Meydani, Québec Seminary, Ursuline Convent, Hotel de Ville Meydani, Sanatçılar sokağı, Holy Trinity Kilisesi, Morrin College göreceğimiz yerler arasında. Yerel restoranda alacağımız öğle yemeği sonrası Montreal’e doğru yola çıkıyoruz. Aksam yemeği. Geceleme otelimizde.

Kanada Turu 7. Gün 13 Ekim  Montreal

Sabah kahvaltısının ardından  Kanada’nın Fransızca konuşulan en büyük şehrinde turumuza başlayacağız. Şehre ismini veren 233 metre yüksekliğindeki Mont Royal’e aracımızla çıkıp, şehrin manzarasını seyrettikten sonra, Eski Montreal’e (Vieux Montreal) devam ediyor ve Montreal’in kendine özgü mimarisini ve tarihi dokusunu keşfedeceğimiz yürüyüş turuna başlıyoruz. Bu tur esnasında; Notre-Dame Bazilikası, Notre-Dame-du-Sacre Coeur Şapeli, Jacques-Cartier Meydani, Bonsecours Çarsısı, Montreal City Hall ve Champ de Mars göreceğimiz yerler arasında. Öğle yemeği yerel bir restoranda. Öğleden sonra 1976 yaz olimpiyatları için inşa edilmiş Olimpiyat Stadını göreceğiz ve Olimpiyat Stadının kulesindeki seyir terasından muhteşem Montreal manzarasını izleyeceğiz. Turumuzun son durağı Montreal botanik bahçeleri olacak. Aksam yemeği. Geceleme otelimizde.

Kanada Turu 8. Gün 14 Ekim  Montreal  – İstanbul

Sabah kahvaltısının ardından, şehir merkezine inip Montreallilerin soğuk kış günlerinde dışarı çıkmadan binadan, binaya geçmelerini ve alışveriş yapmalarını sağlayan meşhur “Cité Souterraine – Yeraltı Şehri’ni keşfedeceğiz. Öğle yemeği yerel restoranda. Öğleden sonra alışveriş için serbest zaman. Aksam üzeri  havaalanına transfer. Türk Hava Tollarının TK 36 sefer sayılı uçuşu ile saat 23.15’te İstanbul’a hareket ediyoruz. Geceleme uçakta.

Kanada Turu 9. Gün 15 Ekim  İstanbul

İstanbul’a 15.50’de varışımızın ardından evlerinize özel şoförlerimizle bırakılıyorsunuz. Hizmetlerimizin sonu.

ÜCRET

3180 USD Çift Kişilik Odada Kişi başı

610 USD Tek kişilik konaklama farkı

 

Ücrete Dahil Olan Servisler;

* Türk Hava Yolu ile İstanbul – Toronto gidiş ve Montreal – İstanbul dönüş uçuşu

* Havalimanı vergileri

* Dikkat: Otellerimiz 4 yıldız kategorisinde olup Canada’da otellere resmi olarak yıldız veren bir kurum yoktur.

* Montreal’de Hotel Mortagne ya da benzeri bir otelde konaklama

https://www.hotelmortagne.com/fr/

* Quebec’de Hotel Must ya da benzeri bir hotel de konaklama

https://www.hotelsjaro.com/must/

* Gananoque’da Howard Johnson  Hotel ya da benzeri bir hotel de konaklama

https://www.wyndhamhotels.com/hojo/gananoque-ontario/howard-johnson-inn-gananoque/overview?CID=LC:HJ::GGL:RIO:National:25793&iata=00065402

* Toronto’da Radisson Hotel Toronto East ya da benzeri bir hotel de konaklama

https://www.radisson.com/toronto-hotel-on-m2j4r1/ontoreas

*Niagara Falls’da Marriott on the Falls Hotel ya da benzeri bir hotel de konaklama

https://www.marriottonthefalls.com/

* Programda belirtilen tüm transferler

*Eviniz alan ve alan eviniz arası özel transfer.

* Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri.

* Kişi başı günlük 1 şişe su

* Programda belirtilen tüm gezi ve girişler ve balina gözlem turu.

* Seyahat sağlık sigortası

* Rota Dışı Gezginler rehberlik hizmeti.

* Rehber ve şoför bahşişleri

Ücrete Dahil Olmayan Servisler;

* Kanada vize ücreti

* Uçaklarda 20 kg’ı aşan ekstra bagaj ücreti

* Tüm şahsi harcamalar