GARDEN ROUTE VE VİCTORİA ŞELALESİ

24 OCAK – 3 ŞUBAT 2016

11 gün / 10 gece

Cape Town, Hout Bay, Mossel Bay, Knysna, Plettenberg Bay, Tsitsikamna, Jeffrey Bay, Port Elisabeth, Johannesburg, Livingstone

FARKIMIZ

  • Evden havalimanından ve havalimanından eve özel transfer.
  • Tur boyunca tüm yemekler ve limitli içecekler.
  • Tura özel kitapcık ve kişiye özel bagaj etiketi.

TURK HAVA YOLLARI İLE

Gidiş TK 40 01:10  Kalkış

Geliş  TK 677  15:40 Geliş

4750

İki Kişilik odada kişi başı

MAXIMUM 15 KATILIMCI

1. Gün 24 OCAK ISTANBUL – CAPE TOWN

Bu maceramıza saat 19.00 civarı evlerinizden özel şöförlerimizle alınmanızı takiben İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde Rotadışı Gezginler Kontuarında buluşma bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanması sonrası Türk Hava Yolları’nın TK 40 sefer sayılı uçuşuyla 00:55’te CAPE TOWN’a hareket ediyoruz.Uçağımız rotası gereği Johannesburg’da duracak ve yolcu indirecektir.Bu süre zarfında uçaktan inmenize izin verilmez.
Akşam yemeği ve geceleme uçakta

2. Gün 25 OCAK CAPE TOWN
Öğleden sonra 14:30 civarı varışımızı takiben otelimize yerleşiyor ve dinleniyoruz.
Akşam yemeği yetel bir restoranda, geceleme otelimizde

3. Gün 26 OCAK CAPE TOWN

Sabah kahvaltısının ardından panoramik Cape Town şehir turu yapılacaktır. Adderly Caddesi, Rieback Heykeli, Ümit Kalesi, Company Gardens, Parlamento, Long Street gibi şehrin turistik ve tarihi yerleri görülecek yerler arasındadır.Sonnrasında Houtbay kasabası, ünlü Chapmans Tepeleri ve Atlantik Okyanusu ile Hint Okyanusu’nun birleştiği Afrika kutusunun en uç noktası olan ve ünlü denizci, kaşif Magellan’nın geçtiği Ümit Burnu turuna çıkılacaktır. Camps Bay, Bantry Bay ve Llandudno Bölgelerinden geçip Balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varılacaktır. Burada balık pazarını ve yerel mağazaları gezmek için vaktiniz olacaktır. Daha sonra Constantia Nek ve Ou Kaapse Weg’den geçilerek, Atlantik ve Hint Okyanuslarını buluşturan Ümit Burnu ve çevresi gezilecektir. Öğle yemeği The Black Martin Restaurant’ta alındıktan sonra Boulders Beach’de yaşayan Penguen kolonileri de görülecektir. Simon’s Kasabası, Fish Hoek ve Kalk Bay gibi balıkçı kasabalarından geçilerek şehir merkezine dönülecektir.
Akşam yemeği yerel bir restoranda, geceleme otelimizde.

4. Gün, 27 OCAK CAPE TOWN – MOSSEL BAY

Sabah kahvaltısının ardından bavullarımızla otelden ayrılıp Table Mountain turunu gerçekleştiriyoruz. Hava şartları uygun olduğu takdirde teleferik ile Masa Dağı’nın 1087 m yükseklikteki tepesine çıkıp şehrin büyüleyici manzarasını izleme imkanı bulunacaktır.Öğlen yemeği sonrası muhteşem manzaralar eşliğinde Afrikanın en güney noktası olan Cape Agulhas’ a doğru yola çıkıyoruz.Akşam güneşin batışına doğru konaklamamızı yapacağımız Mossel Bay’ e ulaşıyoruz.
Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

5. Gün, 28 OCAK MOSSEL BAY – KNYSNA – PLETTENBERG BAY

Sabah kahvaltısının ardından bavullarımızla otelden ayrılıp önce Posta Agacı’nı sonrada Dias müzesini geziyoruz, ardından Garden Route bölgesinin en etkileyici yerlerinden biri olan Knysna lagününe doğru hareket ediyoruz.Hint okyanusundan bu lagünü ayıran kalker kayalılları gerçekten çok etkileyici manzaralar sunmaktadır.Bu bölgenin en önemli aktivitelerinden olan Outeniqa Choo Choo isimli buharlı trenle unutulmaz bir gezi yapıyoruz.Akşam üzeri konaklamamızı gerçekleştireceğimiz Plettenberg Bay’e geçiyoruz.
Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

6. Gün, 29 OCAK PLETTENBERG BAY – JEFFREY BAY – TSİTSİKAMNA – ADDO

Sabah kahvaltısının ardından bavullarımızla otelden ayrılıp Jeffrey Bay’den geçerek Tsitsikamna Ulusal Park’ına gidiyoruz.Bu sık ormanın içindeki kanyonda denizin renginin de mineral yapısı nedeniyle oldukça koyu olduğunu gözlemleyeceksiniz.Öğlen yemeğimiz yerel restoranda.Öğleden sonra Addo Elephant Park’ta yapacağımız safariyle günümüzü tamamlıyoruz.
Akşam yemeği ve geceleme Addo Elephant Park’ta.

7. Gün, 30 OCAK ADDO – PORT ELİSABETH – JOHANNESBURG

Sabah kahvaltı öncesi yapacağımız erken safariyle bölgede bir kez daha vahşi hayvanlarla yakınlaşma şansını elde ediyoruz.Safari sonrası kahvaltının ardından otelden bavullarımızla ayrılıp Johannesburg uçuşumuz için Port Elisabeth havalimanına geçiyoruz.Johannesburg’a varışımızın ardından havalimanında yerel yetkililerimiz tarafından karşılanıyor ve aslan yetiştirme çiftliğine gidiyoruz.Burada kafes kamyonlar içinde yetişkin aslanların arasında gezdikten sonra bebek aslanları sevip fotoğraflarını çekeceğiz ve zürefaları ellerimizle besleyeceğiz.Bugün öğlen yemeği için vaktimiz olmayacak, sıkı bir kahvaltı yapmanızı rica ederiz.
Akşam yemeği İtalyada ki Montecassino kasabasının birebir kopyası olan casinoları ve restoranlarıyla ünlü eğlence merkezinde.
Geceleme otelimizde.

8. Gün, 31 OCAK JOHANNESBURG – LİVİNGSTONE

Sabah kahvaltısının ardından bavullarımızla otelden ayrılıp panoramik Johannesburg turunu gerçekleştiriyoruz. Houghton, Mandela Evi, Rosebank, Sandton görülecek yerler arasındadır.Sonrasında havalimanına transfer oluyoruz ve yerel havayolu ile Zambia’nın en önemli turizm noktası Victoria şelalelerinin bulunduğu Livingstone’a uçuyoruz.Varışımızın ardından otelimize transfer oluyoruz.Victoria şelalelerinin dibindeki otelimizden yürüyerek şelaleyi keşfediyoruz.Bugün öğlen yemeği için vaktimiz olmayacak, sıkı bir kahvaltı yapmanızı rica ederiz.
Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

9. Gün, 1 ŞUBAT LİVİNGSTONE

Sabah kahvaltısının ardından Zambezi nehrinde tekne turu yapıyoruz.Sonrasında Zambezi nehri üzerinde Zambia ve Zimbabwe’yi birleştiren köprü üzerinde yürüyüş yapıyoruz.Akşam yan otelimizde bulunan nehir üstü barda yerel içeceklerimizle güneşi batırdıktan sonra otelimize dönüyoruz.Bugün otelimizin havuzundan da faydalanabilirsiniz.
Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

10. Gün, 2 ŞUBAT LİVİNGSTONE – JOHANNESBURG

Sabah kahvaltısının ardından bavullarımızla otelden ayrılıp havalimanına transfer oluyoruz.Yerel uçuşla Johannesburg’a uçuyoruz ve havalimanında İstanbul uçuş saatimizi bekliyoruz.Bugün öğlen yemeğimiz yok sıkı kahvaltı yapmanızı rica ederiz.

11. Gün, 3 ŞUBAT JOHANNESBURG – İSTANBUL

Turk Hava Yolları’nın TK 41 nolu seferi ile 19:45 de İstanbul’a hareket ediyoruz.İstanbul’a 05:30 civarı varışımız ve özel şöförlerimiz tarafından karşılanarak evlerinize bırakılmanız sonrası hizmetlerimizin sonu.