GÜNEY AFRİKA CUMHURİYETİ ZAMBİYA ZİMBABWE BOTSWANA TURU

GÜNEY AFRİKA CUMHURİYETİ ZAMBİYA ZİMBABWE BOTSWANA TURU

 27 MART  –  6 NİSAN

Cape Town – Zambia – Zimbabwe – Victoria Falls – Botswana – Chobe Milli Parkı -Sın City

Güney Afrika Turu 1.Gün: İSTANBUL – CAPE  TOWN  // 27 MART GECE 28 MART SABAHA KARŞI  2020 PAZAR
Programımız, 5 Ocak gece saat 23.30 civarı  İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde Rotadışı Gezginler Kontuarında buluşarak, check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve sonrasında ise Türk Havayollarının tarifeli seferi ile Cape Town’a uçuyoruz.  Yaklaşık 13 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Cape Town’a varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından şehir merkezine transfer oluyoruz. Yapılacak olan panoramik şehir turunda Adderly Caddesi, Riebeck Heykeli, Ümit Kalesi, Company Gardens, Parlamento, Long Street gibi şehrin turistik ve tarihi yerleri görülecektir. Tur bitimi otele transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. (Not: Hava Açıksa Masa Dağı çıkışı bugün yapılacaktır.)

Güney Afrika Turu 2.Gün: CAPE TOWN – MASA DAĞI // 28 MART 2020
Kahvaltının ardından Masa dağını ve yörenin ünlü şaraplarını tadacağımız turumuza çıkıyoruz. Öğle yemeğimizi lokal bir restoranda turumuz sırasında alacağız. Turumuzun bitiminde otelimize transferimizi gerçekleştiriyoruz.  Akşam yemeğini Capetown’un ünlü Waterfront bölgesinde aldıktan sonra geceleme otelimizde.

Güney Afrika Turu 3.Gün: CAPETOWN – ÜMİT BURNU YARIMADASI // 29 MART 2020
Otelinizden sabah kahvaltısının ardından hareket ile Bantry Bay, Camps Bay ve Llandudno Bölgelerinden geçip balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varıyoruz. Buradan tekne ile açılarak ilk önce Duiker Adasındaki Cape kürklü foklarını görüyoruz. Ardından Chapmans Peak ya da Constantia Nek’den geçerek, Simons Town yakınındaki Boulders Beach’te Afrika Penguenlerini görüyoruz. Deniz kenarında lokal bir restoranda öğle yemeğinden sonra Afrika’nın en güneybatı köşesi olan Bartholemios Diaz’ın keşfettiği Ümit Burnu ve Cape Point’te feniküler ile çıkılan dünyanın en yüksek deniz fenerini görüyoruz. Daha sonra farklı sahil kasabalarından geçerek Cape Town’a dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

Güney Afrika Turu 4.Gün: CAPE TOWN  – ZIMBABWE –  BOTSWANA ( Safari )  // 30 MART 2020
Erken kahvaltının ardından  havaalanına hareket ediyoruz. Yerel Havayolu ile Zimbabwe uçuşumuzu gerçekleştireceğiz. Varışta  Zimbabwe’de kalmayacak araçla yapacağımız 1 saatlik yolculuk sonrası Botswana’ya geçip Chobe milli parkındaki  lodgelarımıza transfer  oluyoruz. Bugün öğlen yemeğimiz olmayacak. Akşamüzeri Tekne Safarisi için hareket ediyoruz. Tur sonrası otelimize transfer oluyoruz.  Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

Güney Afrika Turu 5.Gün: BOTSWANA // 31 MART 2020
Sabah erken saatte arazi araçları ile gündoğumu safarisine çıkıyoruz. Safari dönüşünde otelimizde kahvaltı alıyoruz.  Öğle yemeğine kadar serbest süreyi otelimde havuz başında geçirebilirsiniz. Öğle yemeğinden sonra  Chobe Milli Park’ında ikinci kez tekne ile safari yapıyoruz. Safariden sonra otelimize dönüyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz. Geceleme otelimizde.

Güney Afrika Turu 6.Gün: BOTSWANA – ZİMBABWE ( Viktoria Şelaleleri  ) // 1 NİSAN 2020
Sabah  otelimizde alacağımız kahvaltının ardından özel aracımız ile yerlilerin Mosi-oa-Tunya  (Gürleyen duman) diye adlandırdıkları Victoria şelalelerinin bulunduğu Zimbabwe’ye hareket ediyoruz. Gümrük işlemleri sonrası yaklaşık 1 saat sonra öğlen yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Adını Kraliçe Victoria’dan alan, gökkuşağının renklendirdiği,  dünyanın en görkemli şelalelerinden birisi olan Victoria Çağlayanı ziyareti yapıyoruz. Bu ziyaret sırasında çok ıslanacaksınız. Otele dönüp üstümüzü değiştiriyoruz ,  Zambezi Tekne Turu ile güneşin batışını izleyeceğiz. Akşam yemeğimizi teknede alacağız.  Geceleme otelimizde.

Güney Afrika Turu 7.Gün: ZİMBABWE- LIVINGSTONE – JOHANNESBURG // 2 NİSAN 2020
Kahvaltının ardından Zambiya’nın başkenti Livingstone’ye hareket ediyoruz. Kısa bir panoramik gezinin ardından havaalanına transfer. Johannesburg’a uçuşumuzu yerel Havayolu ile gerçekleştiriyoruz. Varışımız sonrası  Johannesburg şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Şehir merkezi olan Houghton, Güney  Afrika’nın  simgesi olan  ve verdiği özgürlük mücadelesi ile tarihe geçen Nelson Mandela’nın hayatını tamamladığı villası, Sandton göreceğimiz yerler arasında. Akşam yemeğimiz yerel bir restoranda. Konaklama otelimizde.

Güney Afrika Turu 8.Gün: JOHANNESBURG – SUN CİTY // 3 NİSAN 2020

Sabah, kahvaltısının ardından Johannesburg çıkışındaki aslan parkını gezeceğiz. Bu turumuzda yavru aslanları sevme şansınız olacak. Öğlen yemeğimiz aslan parkında. Öğleden sonra Sun City’deki otelimize transfer oluyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yol sonrası odalarımıza yerleşme dinlenme sonrası akşam yemeğimiz Sun City içinde. Geceleme otelimizde.

Güney Afrika Turu 9.Gün: SUN CİTY – JOHANNESBURG // 4 NİSAN 2020

Sabah kahvaltısı öncesinde 4×4 safari aracımız ile yapılacak olan Pilanesberg Milli Parkındaki safarimizde, volkanik oluşumlu dağların arasında, doğal bir tabiat ortamında yaşayan çeşitli vahşi hayvanların günlük yaşantısına konuk olacağız. Gezimiz süresince “Big Five” olarak tanımlanan; aslan, leopar, fil, buffalo ve gergedanın yanı sıra zürafa, impala, zebra, antilop gibi hayvan türlerini görme şansı, 350 kuş türü, 65 sürüngeni doğal ortamında ziyaret ederek görme şansı yakalayacağız. Kahvaltının ardından Sun City kompleksinde serbest zaman. Sun City’nin eğlenceli ortamında gününüzü değerlendirebilirsiniz. The Lost City’i keşfedebilir veya Su Dünyası’nda yapay dalgalar içinde yüzebilirsiniz. Alışveriş ve eğlence merkezine gidebilirsiniz. Ayrıca golf ve tenis gibi spor imkanlarını da değerlendirebilirsiniz. Öğlen yemeği otelimizde. Akşamüzeri otelimizden bu sefer gün batımı safarisi için ayrılıyoruz. Gün batımı safarisinde tekrar büyük beşlinin peşine düşeceğiz. Konaklama otelimizde.

Güney Afrika Turu 10.Gün:  JOHANNESBURG – İSTANBUL // 5 NİSAN 2020

Sabah kahvaltısının ardından Johannesburg’a doğru yola çıkıyoruz. Yolda Lesedi Kültür Köyünü gezeceğiz, Güney Afrika’da yaşayan siyah ırkın kabile yaşam şekillerini, danslarını, gelenek ve göreneklerini yakından görebileceğiniz kültürel bir köy. Gezimizde Zulu-Xhosa-Basotho ve Pedi kabilelerinin ev ve günlük yaşamlarını sergileyen alanlara giriliyor. Bu gezimizin en hareketli bölümü olan kültürel Afrika dansları hoş bir alternatif olmakla beraber danslara iştirak etme şansınız da bulunmaktadır. Öğle yemeğimizi ise Lesedi Kültürel Köyü’nde açık büfe olarak geleneksel Afrika Mutfağı ile alıyoruz. Öğleden sonra yapılacak . Öğle yemeğimiz sonrası havalimanına transfer oluyoruz. Türk Hava Yollarının tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuş. Geceleme uçakta

Güney Afrika Turu 11.Gün:  JOHANNESBURG  –  İSTANBUL // 6 NİSAN 2020

İstanbul’a 05.45’te varışımızın ardından hizmetlerimizin sonu

Oteller

Cape Town Hilton ve benzeri

Botswana Cresta Mowana ve benzeri

Zimbabwe Kingdom ve benzeri

Sun City Soho ve benzeri

Johannesburg Da vinci Sandton ve benzeri

ÜCRET

4400 EUR Çift Kişilik Odada Kişi başı

540 EUR Tek kişilik konaklama farkı

Ücrete Dahil Olan Servisler;

* Türk Hava Yolu ile İstanbul – Cape Town gidiş ve Johannesburg – İstanbul dönüş uçuşu

* Yerel Hava Yolu ile iç hat uçuşlar

* Havalimanı vergileri

* Programda belirtilen tüm transferler

* Merkezi bir noktadan alana ve alandan aynı noktaya transfer

* Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri.

* Araçlarda ve yemeklerde su

* Seyahat sağlık sigortası

* Rota Dışı Gezginler rehberlik hizmeti.

* Rehber ve şoför bahşişleri

Ücrete Dahil Olmayan Servisler;

* VİZE ÜCRETLERİ  yaklaşık 100 usd kapıda nakit olarak münferit ödenmektedir

* Uçaklarda 20 kg’ı aşan ekstra bagaj ücreti

* Tüm şahsi harcamalar