Program

Buluşma saati ve yeri:10:30 Kınalıada’da Şehir Hatları Vapur İskelesi

Güzergah üzerinde ve civarında görülecek yerler arasında:

Sabahtan, Kınalıada’da ki Sirakyan Evleri, Kınalıada Camii, Surp Krikor Lusavoriç Ermeni Kilisesi, Panaya Rum Ortodoks Kilisesi, Hristos Manastırı (Romen Diyojen’in vefat ettiği mekan) ve Alsancak sahili bulunmaktadır.Vereceğimiz deniz molasında Çınaraltı’ndaçay ve atıştırmalık şansınız olacaktır.
Motorla Burgazada’ya (Antigoni) geçiş sonrası,Sankt Georg Katolik Manastırı, Sait Faik Müzesi, Aya Yani Kilisesi, Burgazada Camii, Aya Yorgi Garipi Kilisesi ve Manastırı görülecek yerler arasındadır.Bu yürüyüş esnasında , Barba Yani’de muhteşem mezelerin tadına bakabilirsiniz.Aya Garipi Ayazması turumuzun son durağı.Dileyenler 18:25 vapuruyla Kadıköy’e dönebilir, dileyenler Kalpazankaya’ya faytonlarla geçip kültür turunu güzel bir akşam yemeği ile noktalayabilir.

Not: Bu binaların bir kısmı yalnızca dışarıdan görülebilmektedir.

Fiyat

Ofisimizi arayınız 0212 347 92 53

Tur ücretine dahil olan servisler;
* Rota Dışı Gezginler rehberlik hizmeti

Tur ücretine dahil olmayan servisler;

* Tüm şahsi harcamalar

Önemli bilgiler;

• Rehberimiz yol, hava veya olağanüstü koşullara göre programda değişiklik yapma insiyatifine sahiptir.
• Diğer hükümlere tur kayıt sözleşmesinde yer verilmiştir.

Rehber

Ahmet Özbilge

Ahmet Özbilge

Profesionel Rehber

1965’de İstanbul’da doğdu. Galatasaray Lisesini bitirdikden sonra, Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun oldu. 1987’de Turizm Bakanlığı’ndan kokart alarak Fransızca ve İngilizce rehberlik yapmaya başladı. 90’ların sonunda “BlokArt” isimli yeraltı dergisinde editör ve yazarlık yaptı. Çeşitli dergilerde gezi yazıları yayınlandı. Televizyon ve radyoda programlar yaptı. Uzun süren araştırmalar sonucu yazdığı “Fener Balat Ayvansaray” adlı kitabı E‑Yayınları’ndan çıktı.
Halen yurtiçi ve dışında rehberliğe devam etmekte, bazı İstanbul konulu belgesellere danışmanlık görevini yürütmekte ve gezi kitapları hazırlamaktadır.