Polonya Turu Kültür Ve Gurme

7 – 11 Mayıs 2018

4 Gece 5 Gün

Varşova, Auschwitz, Birkenau, Krakow, Wieliczka

Farkımız

  • Evden havalimanından ve havalimanından eve özel transfer.
  • Tur boyunca tüm yemekler ve limitli içecekler.
  • Tura özel kitapcık ve kişiye özel bagaj etiketi.

Türk Havayolları ile

Gidiş  TK 1765  12.15 Kalkış

Dönüş TK 1849 19.30 Geliş

1950

İki Kişilik odada kişi başı

Maksimum 15 katılımcı

Polonya Turu

Polonya Turu  1.Gün:  7 Mayıs 2018  İstanbul – Varşova

Seyahatimiz saat 10:civarı özel şoförlerimizle evinizden Polonya Turu için alınmanız  İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Rota Dışı Gezginler kontuarında buluşmamız ile başlıyor. Bilet ve bagaj işlemleri sonrası Türk Hava Yolları’nın Tk 1765 sefer sayılı uçuşuyla VARŞOVA’ya hareket ediyoruz. 14:00 civarı varışımızın ardından yerel yetkililerimiz tarafından karşılanıyor ve panoramik Varşova turumuzu gerçekleştiriyoruz. Üç Haç Meydanı, şehrin en prestijli caddeleri Krakowskie Przedmiescie, Nowy Swiat güzergâhı ile yeni Kral Yolu güzergâhını izleyerek eski şehir bölgesine geçiyoruz. II. Dünya Savaşı zamanında yerle bir olmuş, ancak savaş sonrası XIII yy daki orijinaline uygun biçimde yıkılan taş ve molozlarından yeniden ayağa dikilen, bu yönüyle de dünyadaki tek örneği olan eski şehir bölgesini  geziyoruz. Turumuzun sonunda otelimize geçiyoruz. Biraz dinlendikten sonra otelimizden ayrılıp Varsova eski sehir meydanina bakan Bazyliszek restoranda aksam yemegimizi yiyoruz.

Menümüzde :

Ortaya gelecek sekilde midye mule,

Polonya’ya ozel, tavuk suyunda icinde kereviz, pirasa, maydanoz koku ve havuc ile pisirilmis, sehriyeli corba (Rosol corbasi), Ana yemek olarak : yaninda kozlenmis patatesler ve mevsim salatasi ile sunulan pane edilmis, uzerinde oscypek peyniri eritilmis tavuk gogsu, Tatlı olarak : taze pisirilmis elmali ve dondurmali szarlotka bulunmaktadır.

Polonya Turu 2.Gün: 8 Mayıs 2018  Varşova

Sabah kahvaltısının ardından Avrupa’nın bir başkent içinde yer alan en büyük parkı olan Lazienki Parkı’na gidiyoruz ve sabah sakin bir yürüyüşle parkı ziyaret ediyoruz. Parkın içinde tavus kuşları, ördekler, sincaplar özgürce geziyorlar. Parkta Frederik Chopin anıtını, Su Üstu Kraliyet Sarayı’nı (panoramiktir), Krak amfi tiyatrosunu, Osmanlı’ları Viyana kapılarından çeviren Haçlı Orduları Komutanı III. Jan Sobieski’nin anıtını da göreceğiz. Park gezimizin sonrasında kentin Praga denen, öbür tarafına geçeceğiz ve aracımızla bir tur atacağız. Bu bölgede 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası’nın açılış maçının yapılması için özel inşa edilen 5* Elit Stadyum statüsündeki Milli Stadyumu da görme imkânımız olacak. Ardından II. Dünya Savaşı’nın 600.000 nüfusu ile en büyük Gettosunun kurulduğu Getto bölgesine gidecek, Ayaklanma ve Soykırım anıtını göreceğiz. Getto bölgesi ziyaretimiz sonrasında Varsova St. Antonio Restaurant da oglen yemegimizi yiyoruz.

Menümüzde :

Kremali domates corbasi,

kozlenmis patatesler ve haslanmis sebzelerle sunulan pilic sis, tatli olarak da meyve salatasi var.

Yemek sonrası, 235 metre yüksekliğiyle hala Varşova’nın en yüksek binası olan Bilim ve Kültür Sarayı’nı ziyaret edeceğiz. Binanın en yüksek noktasına kadar çıkacak ve Varşova’yı ayaklarımızın altında gibi seyredeceğiz. Turumuzun sonunda otelimize dönecek ve serbest zaman vereceğiz. Akşam saatlerinde otelimizde buluşarak, canlı müzik eşliğinde, yerel tipik Polonya mutfağını en güzel pişiren Siwy Dym Restaurant’da akşam yemeğimizi almak üzere otelimizden ayrılacağız.

Menümüzde

Kremali dag mantari corbasi,

Grek salata,

Ana yemek olarak da mevsimine gore yesilliklerle suslenmis, sut ve tereyagi ile terbiye edilerek verilen patates puresi, dovulerek yumusatilmis dana izgarasi metismeno, Tatlı olarak : ahududu sosu ile vanilyali mousse bulunmaktadır.

Polonya Turu 3.Gün: 9 Mayıs 2018  Varşova – Auschwitz – Birkenau– Krakow

Sabah kahvaltısının ardından bavullarımızla otelden ayrılarak önce II. Dünya Savaşı’nın en büyük ve merkez toplama-yok etme Kampları olan Auschwitz’e ardından da Birkenau Kampına gidiyoruz ve bu müzeyi geziyoruz. Sovyet ordusunun bolgeye girmesiyle o gunlerde yasanan rezaletlerin tablosu olan bu muzede,mahkumlarin yasam sartlarini, giysilerini, esyalarini, saclarini, kadin saclarindan yapilmis kumas toplarini, insan yakmak icin ozel yapilmis firinlari, gaz odalarini gorecegiz. Tarihin gordugu en buyuk soykirimin yapildigi bu kamplarda gorecekleriniz ve rehberinizden dinleyecekleriniz sizi hayrete dusurmekle kalmayip dunya ile dusuncelerinizi yeniden gozden gecirmenizi saglayacak. Müze gezimiz sonrasında öğle yemeğimizi bölgede yer alan Galicja Restaurant’ta alıyoruz.

Menümüzde

Giriş olarak : kizartilmis ekmeklerle suslu brokoli corbasi, Ana yemek olarak : haslanmais patatesler ve sebzelerle dil baligi, Tatli olarak : kremali ve cikolata sosu ile cheese cake bulunmakta.

Öğlen yemeğinin ardından Krakow’a geçerek, Wael Kale-Saray kompleksini (panoramik) Kral yolunu, Mikolaj Kopernik’in evini, Maria Magdalena meydanını, 12 Havariler kilisesini, Avrupa’nın en geniş eski şehir meydanını, Meryem Ana Bazilikasını, Kumaş Pazarı-Kapalı Çarşı Sukiennice’yi Florianska Caddesini, şehre giriş anıtsal kapısı Barbakan’ı, Slowacki Tiyatrosunu da kapsayan panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Tur sonrası otelimize yerleşiyor sonrasında akşam yemeğimizi eski şehir meydanına bakan Michelin yıldızlı lüks Szara Restaurant’da alıyoruz.

Menüde,

Giriş olarak :Balik corbasi,

Ana yemek olarak : Tom Kagai usulu, dag mantarlari ile ici doldurulmus, pilav ile sunulan tavuk kizartma, Tatlı olarak :Tiramisu tatlisi var.

Polonya Turu 4.Gün: 10 Mayıs 2018 Krakow – Wieliczka

Sabah kahvaltısının ardından dünyanın yegane Tuz Madeni Müzesi’ni görmek üzere Wieliczka’ya gidiyoruz. Yerin 64. metresinden itibaren 135. metresine kadar uzanan, akıl almaz bir müze geziyoruz. Madende toplam 300 km. yürüyüş alanı, toplam 264m derinlik ve 3000 adet galeri bulunuyor. Gezimiz sırasında toplam 2km. yürüyeceğiz ve tuzdan yapılmış heykelleri galerilerde ziyaret edeceğiz. İnsanoğlunun doğaya karşı vermiş olduğu mücadeleyi ve zaferini hayretle izleyeceğiz. Azize Kinga Şapeli, saf tuz kristallerinden yapılmış dev avizeler sizi hayrete düşürecek.Sonrasında Krakow’a dönüyoruz. Bugün öğlen yemeğimiz serbest,eski şehir meydanında dilerseniz hızlıca bir şeyler atıştırıp herhangi bir kilisede klasik müzik dinletisine katılabilir ya da sanat atelyelerini gezebilirsiniz. Akşam yemeğimizi canlı müzik eşliğinde tipik “Polish style” olan ve sadece yerel halkın gittiği Pod Wawelem Restaurant’ta alıyoruz.

Menümüzde

Giriş olarak: Dana etine gulas corbasi, Grek salata Ana yemek olarak: garnituru ile beraber ve kozlenmis patateslerle somon izgara, Tatlı olarak: elmali szarlotka ile dondurma var.

Polonya Turu 5.Gün 11 Mayıs 2018  Varşova – Istanbul

Sabah erken kahvaltının ardından otelden ayrılarak başkent Varşova’ya, Havalimanı’na gidiyoruz ve sonrasında 12:55 ‘ de Türk Hava Yolları’nın TK 1849 sayılı seferiyle İstanbul’ a uçuyoruz. İstanbul’a varışın ardından özel şoförlerimizle evlerinize bırakılmanız ve Polonya turu hizmetlerimizin sonu.

Ücret

1950 Euro Çift Kişilik Odada Kişi Başı

320 Euro Tek Kişilik Oda Farkı

Ücrete Dahil Olan Servisler;

* Türk Hava Yolları ile İstanbul – Varşova gidiş, Varşova – İstanbul dönüş uçak bileti

* Havalimanı vergileri

* Varşova’da 2 gece 5* Radisson Blu Centrum otelde konaklama.

http://www.radissonblu.com/hotel-warsaw

* Krakow’da 2 gece 4* Radisson Park Inn otelde konaklama.

http://www.parkinn.com/hotel-krakow

* Programda belirtilen tüm transferler ve geziler

* Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri

* Yemeklerde alınacak limitli içecekler

* Kişi başı günlük 1 şişe su

* Programda belirtilen tüm geziler ve girişler

* Yurt dışı çıkış harç pulu

* Seyahat sağlık sigortası

* Rota Dışı Gezginler  rehberlik hizmeti

* Rehber ve şoför bahşişleri

Ücrete Dahil Olmayan Servisler;

* Uçaklarda 20 kg’ı aşan ekstra bagaj ücreti

* Tüm şahsi harcamalar

Önemli Bilgiler;

  • Pasaport temdit süresinin seyahat başlangıç tarihi itibari ile en az 6 ay olması gerekmektedir.
  • Kurlarda, vergilerde olabilecek değişiklikler ve ulaşım fiyatlarında meydana gelebilecek artışlar fiyatlara yansıtılacaktır.
  • Rehberimiz yol, hava veya olağanüstü koşullara göre programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
  • Diğer hükümlere tur kayıt sözleşmesinde yer verilmiştir.