BÜYÜK İSKENDER’İN KAYIP BİRLİĞİ

Batı’dan çıkıp o zaman için bilinen bütün Doğu’yu kendi imparatorluğunun sınırlarına katan Makedonyalı Büyük İskender’in fetihleri günümüzden 2 bin beş yüzıl önce yaşanan büyük savaşların sonunda Pakistan ve Hint yarımadasına kadar ulaşmıştı. Böylece bu bölgelere yerleşen Helenler, bu ülkeleri kendilerine yurt edindiler. Onların torunları da halen bu topraklarda yaşıyorlar. Pakistan Turu muz işte bu bölgelere yönelik

İslamabad, Gilgıt, Hunza, Duikar, Karimabad, Çitral, Bamburet, Kalash

Farkımız

 • Evden havalimanına ve havalimanından eve özel transfer.
 • Pakistan Turu boyunca tüm yemekler ve limitli içecekler.
 • Pakistan Turu için özel kitapcık ve kişiye özel bagaj etiketi.

TÜRK HAVA YOLLARI İLE

Gidiş TK 710 20.20 Kalkış

Geliş  TK 575 07.30 Geliş

3050

İki Kişilik odada kişi başı

MAXIMUM 15 KATILIMCI

Pakistan Turu

Pakistan turu 1.Gün: 29 Haziran, İSTANBUL – İSLAMABAD

Bu muhteşem doğaya ve inanılmaz manzaralara doğru seyahatimiz saat 17.00 civarı evlerinizden özel şoförlerimizle Pakistan turu için alınmanızı takiben İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Rota Dışı Gezginler kontuarında buluşmamız ile başlıyor. Bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanması sonrası Türk Hava Yolları’nın TK 710 seferi ile 20.20 de İSLAMABAD’a hareket ediyoruz. Geceleme uçakta.

Pakistan turu 2.Gün: 30 Haziran, İSLAMABAD – GİLGİT – HUNZA

Sabah saat 3.00 civarı varışımızın ardından iç hatlar terminaline geçiyoruz ve saat 6.30 da ki uçuşumuzu bekliyoruz.Yerel havayolu ile gerçekleşecek uçuşumuzun ardından havalimanında Jeep’lerimizle buluşuyoruz kısa bir Gilgıt turu yapıp Hunza vadisine doğru hareket ediyoruz.Yol üzerinde İsa’dan sonra 6. yüzyıla ait Budist kaya kabartmalarının bulunduğu Kargah’a gidiyoruz. Burada ayrıca nehrin üzerindeki muhteşem tahta asma köprüyü de göreceğiz. Öğle yemeğimiz yolda Rakaposhi gözlem noktasında sonrasında otelimize varış ve dinlenme. Etrafı 7,000 metrelik dağlarla çevrili bu muhteşem vadideki otelimizde güneşin doğuşu ve batışını izlemek çok heyecan verici olacak.

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Pakistan turu 3.Gün: 1 Temmuz, HUNZA – DUIKAR – KARIMABAD

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından 900 yıllık çok otantik Altit kasabasını ve onun kalesini geziyoruz.Öğlen yemeğimiz Altit kasabasında burada yöresel mutfağın tadına varacaksınız.Yemek sonrası yine Jeep’lerimizle Karimabad’a geçiyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

Pakistan turu 4.Gün: 2  Temmuz, KARIMABAD – GİLGİT – PHANDER

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Gilgit’a doğru yola çıkıyoruz.Yolda Ghakkoch köyünü geziyoruz muhteşem bir doğa ve manzaralar bize yol boyunca eşlik ediyor.keşfediyoruz.Öğlen yemeğimizin ardından Phander’e doğru yola çıkıyoruz.Khalti gölünün manzarasıyla konaklayacağımız otelimize varıyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Pakistan turu 5.Gün: 3 Temmuz, PHANDER – SHONDER GEÇİDİ – BUNI

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Phander’den Shandoor geçidine doğru yola çıkıyoruz.Yaklaşık 8 saat sürecek bu günkü zorlu yolculuğumuzda Shandur gölü ve dünyanın enyüksek rakımdaki Polo sahası (3734 m) göreceğimiz yerler arasında.Öğlen yemeğimiz sonrası Buni’ye varıyoruz ve otelimize yerleşiyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Pakistan turu 6.Gün: 4 Temmuz, BUNI – ÇİTRAL  – BAMBURET

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Kalash vadisinin başkenti Çitral’e doğru yola çıkıyoruz.Yaklaşık 3 saatlik yolculuk sonrası Çitral’e varış ve Kalash vadisine giriş formaliteleri için gerekli prosedürü yerine getiriyoruz.Çitral şehir turu esnasında halkla birebir iletişim şansınız olacak.Öğlen yemeği yerel bir restoranda.

Akşam yemeği ve konaklama otelde.

Pakistan turu 7.Gün: 5 Temmuz, BAMBURET

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından çevreyi ve yerel halk Kalaş’ları keşfetmek üzere Bamburet’e doğru yola çıkıyoruz.2 saatlik bir yolculuk sonrası ulaşacağımız bu bölgede, Pakistan’ın kuzeyinde, Afganistan sınırında yaşayan yerli halk Kalaşlar, ne fiziksel görünüşleri ne de gelenekleri ile komşularına benziyor.Onların geçmişi Makedonya’dan bu topraklara gelen büyük İskender’in ordusuna dayanıyor.İskender’in ordusunda yer alan askerlerin soyundan geldiği düşünülen, sarı saçlı mavi gözlü bu insanlar, Asya’nın ortasında yaşayan diğer komşu halklardan kolayca ayrılabiliyor. Ancak Kalaşlar’ı farklı kılan sadece fiziksel özellikleri değil.Ziyaret edeceğimiz Kalaş müzesi sonrası, Kalaş köylerini ziyaret ediyoruz.Öğlen yemeğimiz yol üzerinde lokal bir restoranda.Öğleden sonra yerel halkla tanışmaya devam ediyoruz.Çitral bölgesindeki Kalaş Vadisi’nin ücra yamaçlarında yaşadıkları için, muhafazakâr İslamcı kültürün baskısından kurtulan 3 bin nüfuslu Kalaş halkı, damıttıkları içkileri içip yetiştirdikleri kenevirleri tüttürerek yaşıyorlar.Çocuklar dindar Yahudi tarzını andıran bukleli saçları ve spor şapkalarıyla dikkat çekerken kadınlar yüzlerine dövme yaptırıp rengârenk işlemeli siyah kaftan giyiyorlar.

Akşam yemeği ve konaklama otelde.

Pakistan turu 8.Gün: 6 Temmuz, ÇİTRAL – İSLAMABAD

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Havalimanına transfer oluyoruz ve yerel Hava Yolu ile İslamabad’a uçuyoruz.Varışımızın ardından İslamabad şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz.Faysal camii, Pakistan Monument ve Jinnah çarşısı göreceğimiz yerler arasında.Öğlen yemeğimiz tur esnasında.

Akşam yemeği ve konaklama otelde

Pakistan turu 9.Gün: 7 Temmuz, İSLAMABAD – İSTANBUL

Gece yarısından sonra otelden ayrılıyoruz ve havalimanına transfer oluyoruz.Türk Hava Yollarının TK 575 sefer sayılı uçuşuyla yerel saatle 02:30 da İstanbul’a hareket ediyoruz. İstanbul’a varış, özel şoförlerimiz tarafından karşılanarak evinize bırakılmanızın ardından Pakistan turu için hizmetlerimizin sonu.

Gitmeden önce hazırlık için okumanız faydalı olabilir

Pakistan ile ilgili Wikipedia

Ücret

Çift Kişilik Odada Kişi Başı 3050 Euro

Tek Kişilik Oda Farkı 390 Euro

Ücrete Dahil Olan Servisler;

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul – İslamabad gidiş dönüş uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • Karimabad’da EAGLE’S NEST’de 1 gece konaklama http://www.eaglesnesthotel.com/facilities.html
 • Hunza’da SERENA INN HOTEL’de 1 gece konaklama http://www.serenahotels.com/serenahunza/default-en.html
 • Phander’de PTDC PHANDER MOTEL’de 1 gece konaklama
 • Buni’de PTDC BUNİ MOTEL’de 1 gece konaklama
 • Bamburet’de PTDC BAMBURET MOTEL’de 1 gece konaklama
 • İslamabad’da SERENA HOTEL’de 1 gece konaklama http://www.serenahotels.com/serenaislamabad/default-en.html
 • Programda belirtilen tüm transferler
 • Turun başı ve sonunda eviniz-havalimanı arası özel araç ile transfer
 • Programda boyunca tüm öğle ve akşam yemekleri.
 • Yemeklerde alınacak limitli soft içecekler
 • Kişi başı günlük 1 şişe su
 • Programda belirtilen tüm gezi ve girişler
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Rota Dışı Gezginler rehberlik hizmeti (!!!6 Katılımcıya kadar yerel İngilizce rehberlik hizmeti verilmektedir!!!)
 • Rehber ve şoför bahşişleri

Ücrete Dahil Olmayan Servisler;

 • Pakistan Vizesi
 • Uçaklarda 20 kg’ı aşan ekstra bagaj ücreti
 • Tüm şahsi harcamalar