SİHİRLİ YAKUTUN PEŞİNDE

5  -14 Ekim 2018

8 Gece 9 Gün

Yangon, Bagan, Mandalay, Inle Gölü, Popa Dağı, Mingun, Heho

Farkımız

 • Bölgede Uzmanlaşmış  Rehber Ana Leyla Ergin
 • Tur boyunca tüm yemekler ve limitli içecekler.
 • Evden havalimanından ve havalimanından eve özel transfer.
 • Tura özel kitapcık ve kişiye özel bagaj etiketi.

Qatar Havayolları ile

Gidiş  QR 240  13.20 Kalkış

Dönüş QR 237 17.30  Geliş

3150

İki Kişilik odada kişi başı

Maksimum 15 katılımcı

1.Gün: 5 EKİM İSTANBUL – DOHA – YANGON

Seyahatimiz saat 09.30 civarı özel şoförlerimizle evlerinizden  Myanmar Turu için alınmanız sonrası İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde Rota Dışı Gezginler kontuarında buluşmamız ile başlıyor. Bilet ve bagaj işlemleri sonrası Qatar Yolları’nın QR 240 sefer sayılı DOHA aktarmalı uçuşuyla 12:35 de YANGON’a hareket ediyoruz.

​Akşam yemeği ve geceleme uçakta.

2.Gün: 6 EKİM YANGON

Sabah oldukça erken bir saatte Yangon havalimanına varışın ardından yerel yetkililerimiz tarafından karşılanarak büyüleyici Yangon şehrinin keşfedileceği panoramik Yangon turuna yerel bir çayhanede atıştırma ve çayla başlıyoruz. Pirinç, kauçuk ve tik ağacı ihracatı ile Güney Doğu Asya’nın bu zengin kentinde Victoria ihtişamı, Art Deco ve egzotik oryantalizminin merak uyandıran mimarisinin karışımı, 2000 yıllık Sule Pagoda, Botataung Pagoda, liman, görülecektir. Öğle yemeğinin yerel bir restaurantta alıyoruz ardından Kyaukhatyi Buda ve dünyanın en göz kamaştırıcı anıtlarından biri olan Altın Tapınak Shwedagon Pagoda’da gün batımını izleyeceğiz.

Akşam yemeği yerel bir restaurantta geceleme otelimizde.

3.Gün: 7 EKİM YANGON – BAGAN

Sabah kahvaltımızı otelimizin hazırladığı sandviç paketleri olarak yanımıza alıp gündoğumundan önce havalimanına hareket ediyoruz ve yerel hava yolu ile Bagan uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz.Varışın ardından karşılanarak Bagan şehir turunu yapıyoruz. Shwezigon Pagoda, 11. yüzyılda Kral Anawrahta tarafından inşa ettirien Gu Byauk Gyi Tapınağı, Ananda Tapınağı, Shwe Gu Gyi Tapınağı gini önemli tapınaklar görülecek yerler arasındadır.Öğlen yemeği yerel bir restaurantta sonrasında Myinkaba köyünde el sanatları ve lake atölyesi ziyareti gerçekleştiriliyor.

Akşam yemeği yerel restaurantta geceleme otelimizde.

4.Gün: 8 EKİM BAGAN – POPA DAĞI

Sabah kahvaltısının ardından Nyaung Oo ziyaret edilerek pazar ve kent meydanı gezilecektir. Ardından yaklaşık 1,5 saatlik bir otobüs yolculuğu ile şeker kamışı tarlaları arasından geçilerek mistik Popa Dağına doğru hareket edilecektir. Popa dağı manzaralı Popa Mountain Resort’de öğle yemeğinin ardından tepedeki tapınağa ve manastıra 777 basamağı göze alarak tırmanıyoruz.Dağın yamacındaki arsız maymunlardan kaçınmanız ve kırmızı, siyah ve yeşil renklerinde giyinmemeniz tavsiye edilir.Turumuzun ardından Bagan’a dönüş.

Akşam yemeği yerel restaurantta ve geceleme otelimizde.

5.Gün: 9 EKİM BAGAN – MANDALAY

Sabah erken kahvaltı sonrası havalimanına transfer ve yerel havayolu ile ülkenin en önemli liman şehri olan Mandalay’a uçuş.​Varışımızın ardından havalimanında karşılanıyor ve Amarapura’ya hareket ediyoruz. Binden fazla Budist rahibin yaşadığı ve ibadet ettiği Mahagandayon Manastırı görülecektir. Takiben, teak ağacından yapılma, 200 yıllık U Bein köprüsü gezilecektir. Öğle yemeğinin ardından Mahamuni Pagoda, Shwe Inbin Altın Saray Manastırı, 729 büyük parça mermer üzerine Budist kutsal metinleri bulunan Kuthodaw Pagoda görülecektir.

Akşam yemeği yerel bir restaurantta geceleme otelimizde.

6.Gün: 10 EKİM MANDALAY – AVA – SAGAING – MINGUN

Sabah kahvaltısının ardından Ava (Inwa) eski kraliyet başkenti gezisine kısa bir tekne turu ile başlanacaktır. Nanmyint Saat Kulesi, Maha Awingmye Bonzan ve Bargayar Manastırları görülecektir. Ardından Burma’nın bir başka eski başkenti Mingun’a hareket edilecektir. Muhteşem Beyaz Pagoda Hsinbyume, Mingun Paya görülerek Mandalay’a dönülecektir.

Akşam yemeği yerel bir restaurantta geceleme otelimizde.

7.Gün: 11 EKİM MANDALAY – HEHO – INLE GÖLÜ

Sabah erken kahvaltının ardından otelden ayrılış ve havalimanına transfer.Yerel havayolu ile Shan eyaletinin başkenti Heho’ya hareket.Varışımızın ardından havalimanında karşılanma ve Inle Gölü’nün kapısı sayılan Nyaung Shwe’ye transfer sonrasında tekne ile Inle gölüne hareket. Dünyanın bu inzivaya çekilmiş köşesine varışın ardından yapılacak köy gezisi esnasında insanların günlük yaşamlarını gözlemleyerek yüzer bahçeleri, ayaklarıyla kürek çeken balıkçıları, tahta kazıklar üzerinde oturan evleri, el sanatları atölyelerini, pamuk ve ipek dokuması ile bilinen Innpawkhon köyünü ve “Sıçrayan Kediler” Manastırı(Rahip öldüğü için kedileri sıçratan kimse kalmamıştır)ile Beş Buda tapınağı olarak adlandırılan Phaung Daw Oo Pagodası’nı görebilirsiniz.Yerel bir restoranda öğle yemeğinin ardından boyunlarına halka geçirerek çocukluklarından itibaren boyunlarını uzatan Zürefa boyunlu Padung kadınlarını ziyaret ediyoruz.

Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

8.Gün: 12 EKİM INLE GÖLÜ

Sabah kahvaltı sonrası tekne ile sazlıkların arasından geçerek Inle gölünün ortasına, ardından küçük bir kanal üzerinden Dein köyüne devam edilecektir. Dein Köyü içerisinden geçerek bitki örtüsünün yavaş yavaş kaplamaya başladığı tarihi stupalar gezilecektir. Burada harika bir göl manzarasının da keyfini çıkarabilirsiniz. Öğle yemeği yerel bir restoranda alınacaktır. Yemeğin ardından tekne ile otele dönüş.

Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

9.Gün: 13 EKİM INLE GÖLÜ – YANGON

Sabah kahvaltı sonrası otelden ayrılış ve Heho havalimanına transfer ve yerel hava yolu ile Yangon’a uçuyoruz varışımızın ardından havalimanında karşılanma ve yerel restorana transfer. Öğle yemeğinin ardından Çin Mahallesinde yerel çin çayının keyfini çıkarma fırsatınız olacaktır. Ayrıca Boygoke Aung Sann’da (eski Scott’ın Pazar) yerel yaşam hakkında daha fazla bilgi edinerek hediyelik eşya satın alabilirsiniz.

Akşam yemeği Royal Barge Restaurant’da alınacaktır ve geceleme otelimizde.

10.Gün: 14 EKİM YANGON – DOHA – İSTANBUL

Sabah erken kahvaltı sonrası otelden ayrılış ve Yangon Havalimanı’na transfer sonrasında yerel saatle 07:55​’de Qatar Hava Yolları QR 919 seferiyle Doha aktarmalı olarak İstanbul’a hareket ediyoruz.İstanbul’a varışımızın ardından  Myanmar Turu için hizmetlerimizin sonu.

Ücret

Çift Kişilik Odada kişi başı 3650 Euro

Tek kişilik Oda farkı  550 Euro

Ücrete Dahil Olan Servisler;

 • Qatar Hava Yolları ile İstanbul – Yangon gidiş Yangon – İstanbul dönüş uçak bileti
 •  Yerel Hava Yolu ile Yangon – Bagan / Bagan – Mandalay / Mandalay – Heho / Heho – Yangon  uçak bileti
 •  Havalimanı vergileri
 •  Yangon’da Inya Lake Hotel vb. konaklama http://www.inyalakehotel.com/about-us
 •  Bagan’da Aeyar River View Hotel vb. konaklama http://theayeyarriverview.com/en/
 •  Mandalay ’da Shwep Yi Thar Hotel vb. konaklama  http://www.hotelshwepyithar.com/
 •  Inle Gölün’de Inle Lake Golden Cottage 2 Hotel vb. konaklama http://www.gichotelgroup.com/
 •  Programda belirtilen tüm transferler
 •  Turun başı ve sonunda eviniz-havalimanı arası özel araç ile transfer
 •  Programda boyunca tüm öğle ve akşam yemekleri.
 •  Yemeklerde alınacak limitli soft içecekler.
 •  Kişi başı günlük 1 şişe su
 •  Programda belirtilen tüm gezi ve girişler
 •  Seyahat sağlık sigortası
 • Rota Dışı Gezginler rehberlik hizmeti ( !!!6 Katılımcıya kadar yerel İngilizce rehberlik !!!)
 • Rehber ve şoför bahşişleri
 •  Vize ve giriş çıkış harçları

Ücrete Dahil Olmayan Servisler;

 • Uçaklarda 20 kg’ı aşan ekstra bagaj ücreti
 •  Tüm şahsi harcamalar