CENGİZ HAN’IN AYAK İZLERİ

Mogolistan Turu sırasında, Cengiz Han’ın şu sözleri kulaklarınızda çınlayacak:

Ben Tanrı’nın cezasıyım, eğer büyük günahlar işlememiş olsaydınız, Tanrı size benim gibi bir cezayı göndermezdi…

Bir çivi bir nalı,

Bir nal bir atı,

Bir at bir kumandanı,

Bir kumandan bir vatanı mahveder! diyen tarihteki büyük savaşçı Cengiz Han’ın peşine kapsamlı bir Moğolistan turu ile düşüyoruz…

Ulan Bator, Bayangobi, Karakorum, Türk Anıtları, Erdene Zuu

Farkımız

 • Evden havalimanına ve havalimanından eve özel transfer.
 • Moğolistan Turu boyunca tüm yemekler ve limitli içecekler.
 • Moğolistan Turu için özel kitapcık ve kişiye özel bagaj etiketi.

TÜRK HAVA YOLLARI İLE

Gidiş TK 342 19.05 Kalkış

Geliş  TK 343 11.30 Geliş

2980

İki Kişilik odada kişi başı

MAXIMUM 15 KATILIMCI

Moğolistan Turu

Moğolistan turu 1.Gün: 15 TEMMUZ, İSTANBUL – ULAN BATUR

Bu muhteşem doğaya ve inanılmaz manzaralara doğru seyahatimiz saat 15.00 civarı evlerinizden özel şoförlerimizle Moğolistan turu için alınmanızı takiben İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Rota Dışı Gezginler kontuarında buluşmamız ile başlıyor. Bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanması sonrası Türk Hava Yolları’nın TK 342 seferi ile 19.05 te Moğolistan’ın başkenti ULAN BATOR’a hareket ediyoruz. Geceleme uçakta.

Moğolistan turu 2.Gün: 16 TEMMUZ, ULAN BATUR
Sabah 10.05 te Ulan Batur’a varış, havalimanında karşılanma ve panoramik şehir turu gerçekleştirilecektir. Sukhbaatar Meydanı, Moğolistan’ın Budizm Merkezi Gandan Manastırı görülecek yerler arasındadır. Turun ardından Ulan Batur un en ünlü restaurantı olan Go Mongo da açık büfe yerel barbekü yemeğimizi yedikten sonra otele transfer olup odalara yerleşiyor ve dinleniyoruz.Akşam üzeri otelden ayrılarak devlet tiyatrosunda folk show eşliğinde Moğol tarihini keşfediyoruz. Akşam yemeği yerel restoranda, geceleme otelimizde.

Moğolistan turu  3.Gün: 17 TEMMUZ, ULAN BATUR
Sabah kahvaltısının ardından Ulan Bator’a yaklaşık 1 saat mesafede bulunan dev Cengiz Han Heykeli kompleksi ziyaret edilecektir. Çöl ortasında inşa edilen ve dünyadaki en büyük heykellerden biri olan Cengiz Han anıtının boyu toplamda 40 mt’ye ulaşmaktadır. Çelikten inşa edilmiş ve ‘’Altın Kamçı’’ olarak adlandırılan heykelin genel görünümü: at üzerinde ufka bakan efsanevi hükümdar Cengiz Han, sağ elinde altından bir mızrak tutar şekildedir. Heykelin içinden geçen bir asansör ile atının kafasına ulaşan ziyaretçiler, buradan uçsuz bucaksız Moğol bozkırlarını görebilirler. Atın göğsüne işlenmiş kartal sembolü ise pençeleriyle Yerküre’yi kavramış gök egemenliğini vurgulamakta ve Gök Türk’lerin torunu yüce Cengiz Han’ı yüceltmektedir. Öğle yemeği kompleksin içinde bulunan restoranda alınacaktır. Yemek sonrası Ulan Batur’a dönüş yolu üzerinde Tonyukuk anıtını ziyaret ediyoruz, sonrasında Ulan Batur’da devlet tarafından işletilen plazada kaşmir ve hediyelik eşya alma şansınız olacaktır.
Akşam yemeği yerel rstauranda, geceleme otelimizde.

 Moğolistan turu 4.Gün: 18 TEMMUZ, ULAN BATUR – BAYANGOBİ
Sabah kahvaltısı sonrası otelden ayrılarak aracımızla Bayangobi’ye hareket ediyoruz.Öğle yemeği yol üzerinde yerel restoranda alınacaktır. Öğleden sonra varışın ardından Khugnu Khan Dağının iç kısımlarına doğru çıkılarak Uvgun Manastırının kalıntıları keşfedilerek göçebe aileleri ziyaret edilecektir. Dileyen misafirler için ata ya da deveye binme imkanı olacaktır.(büyük çadırlardan oluşan “GER” diye bilinen bu kamp eskiden Moğolların üç nesil yaşadıkları yer olmasına rağmen günümüzde turist konaklamaları için kullanılmaktadır) Akşam yemeği ve geceleme Ger Kampında

Moğolistan turu  5.Gün: 19 TEMMUZ, BAYANGOBİ – KARAKORUM
Sabah kahvaltısı sonrası 13. yüzyılda Cengiz Han’ın büyük Moğol İmparatorluğu’nun başkenti Karakorum’a hareket edilecektir. Öğle yemeği konaklayacağımız Ger Kampında alınacaktır.Yemek sonrası Unesco Dünya Mirası listesinde yer alan, günümüzde halen yaşayan ilk ve en büyük Budist Manastırı Erdene Zuu ziyaret edilecektir. Akşam yemeği ve geceleme Ger kampında.

Moğolistan turu  6.Gün: 20 TEMMUZ, KARAKORUM
Sabah kahvaltısının ardından Bilge Khan’ın Hanedanlığına ev sahipliği yapmış olan Khusdee Tsaidam turu. Yerel restoranda öğle yemeğinin ardından Orhon nehrinin batısındaki Orhun yazıtlarına doğru hareket edilerek Göktürk ve Kul Tigin anıtları ziyaret edilecektir. 8. yüzyılın başlarına dayanan Kül Tigin ve Bilge Kağan Yazıtları, göçebe Göktürk İmparatorluğu’nun en etkileyici anıtlarıdır. 1889 yılında Rus arkeologlar tarafından keşfedilerek, 1893 yılında Vilhelm Thomsen tarafından deşifre edilmiştir. Ardından Bilge Kağan yazıtı ile Kül Tigin yazıtının doğusunda yer alan Tonyukuk yazıtları ziyaret edilecektir. Öğle yemeği yerel restoranda alınacaktır.Öğleden sonra yol ve hava koşulları izin verirse Ogy gölü gezisine gidiyoruz.Akşam geleneksel Moğol barbekü yemeği. Geceleme Ger Kampı’nda.

Moğolistan turu 7.Gün: 21 TEMMUZ, KARAKORUM
Sabah kahvaltısının ardından Orhun nehri manzaralı anıtı ve müzesi ile Karakorum gezilecektir. Geceleme Ger Kampı’nda.

Moğolistan turu  8.Gün: 22 TEMMUZ, ULAN BATUR
Sabah kahvaltısı sonrası Ulan-Bator’a hareket edilecektir.Yerel restoranda alınacak öğle yemeğinin ardından , Taş Devrinden günümüze Orta Asya ve Moğolistan eserlerini göreceğiniz Ulusal Tarih Müzesi, ardından Zaisan tepesine çıkılarak Zaisan Savaş Anıtı ve tüm şehrin panoramik manzarası görülecektir. Turun ardından otele transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

Moğolistan turu 9.Gün: 23 TEMMUZ, ULAN BATUR
Sabah kahvaltı sonrası otelden ayrılış ve Ulan Batur Havalimanı’na transfer. Yerel saatle 11:30 da Türk Hava Yolları TK 343 seferiyle İstanbul’a hareket ediyoruz. İstanbul’a varış, özel şoförlerimiz tarafından karşılanarak evinize bırakılmanızın ardından Moğolistan turu için hizmetlerimizin sonu.

Gitmeden önce hazırlık için okumanız faydalı olabilir  RotaDışı Gezgin Moğolistan’da

Moğolistan ile ilgili  Wikipedia..

Ücret

Çift Kişilik Odada Kişi Başı 2980 Euro

Tek Kişilik Oda Farkı 450 Euro

Ücrete Dahil Olan Servisler;

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul – Ulan Batur gidiş dönüş uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • Ulan Batur’da KEMPİNSKİ KHAN PALACE ya da benzeri bir otelde 2./3. ve 8. gece konaklama www.kempinski.com
 • Bayongobi’de GER KAMPINDA 1 gece konaklama
 • Karakorum’da GER KAMPINDA 3 gece konaklama
 • (GER bizim anladığımız ifadesiyle YURT, tahta konstrüksüyon ile toprak üzerine sabitlenmiş, dışı kalın kumaş ile kaplı kapısı olan içi geniş yataklar ve minimum oturma öğeleri olan Moğol çadırlarıdır.GER KAMP’larında tuvalet ve banyo ortak bir alandadır.Elektrik, belirli saatlerde jeneratörle sağlanmaktadır.)
 • Programda belirtilen tüm transferler
 • Turun başı ve sonunda eviniz-havalimanı arası özel araç ile transfer
 • Programda boyunca tüm öğle ve akşam yemekleri.
 • Yemeklerde alınacak limitli soft içecekler
 • Kişi başı günlük 1 şişe su
 • Programda belirtilen tüm gezi ve girişler
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Rota Dışı Gezginler rehberlik hizmeti
 • Rehber ve şoför bahşişleri

Ücrete Dahil Olmayan Servisler;

 • Uçaklarda 20 kg’ı aşan ekstra bagaj ücreti
 • Tüm şahsi harcamalar