KAYIP KITA MADAGASKAR

5 Kasım – 13 Kasım 2015

8 Gece 9 Gün

Antananarivo, Antsirabe, Miandrivazo, Morandava, Bekopaka, Tsngy De Bemaraha

Farkımız

  • Evden havalimana ve havalimanından eve özel transfer.
  • Madagaskar turu boyunca tüm yemekler ve limitli içecekler.
  • Madagaskar turu için özel kitapcık ve kişiye özel bagaj etiketi.

AİR FRANCE HAVA YOLLARI İLE

Gidiş AF 1391 06.25 Kalkış

Geliş AF 1890 12.35  Geliş

3590- €

İki Kişilik odada kişi başı

MAXIMUM 20 KATILIMCI

MADAGASKAR TURU

Madagaskar Turu 1. Gün 5 Kasım ISTANBUL – PARİS – ANTANANARIVO

Seyahatimiz sabah erken saatte evlerinizden özel şoförlerimizle Madagaskar turu için  alınmamızı takiben İstanbul Atatürk Hava Limanı dış hatlar terminali Rota Dışı Gezginler kontuarında buluşmamız ile başlıyor. Air France Hava Yollarının AF 1391 sefer sayılı uçuşuyla saat 06:25 te Paris’e hareket ediyoruz.09:05 varışımız sonrası saat 10:35’te AF 934 sefer sayılı uçuş ile Antananarivo’ya hareket ediyoruz.2300 ‘da varışımız sonrası pasaport işlemleri ve otele transferimiz.
Konaklama otelimizde.
Madagaskar Turu 2. Gün 6 Kasım ANTANANARIVO
Sabah kahvaltısının ardından Madagaskar’ın başkenti olan Antananarivo’yu, ya da kısa adı ile Tana’yı gezmeye başlıyoruz… “Bin savaşçı şehri” olarak nitelendirilen Antananarivo, eski Merina monarşisi ve Madagaskar Krallığın beşiği. Tur sırasında Yüksek Toprakların tipik geleneksel evleri, Ambohimanga kraliçesinin ve başbakan Rainilaiarivony’nin eski saraylarının bulunduğu tarihî yukarı şehir ve aşağı şehiri geziyoruz.Şehir merkezinde rengarenk bir kültür ve güleryüzlü Malagazi insanları ile ve bir de çılgın bir trafik keşmekeşi ile tanışıyoruz. Özgürlük Meydanı, Sünni Müslümanlara ait camiler, Andohalo Katedrali, Andohalo bahçeleri, kutsal Tana tepelerinde eklektik mimarili evler ve eski Rova Sarayı göreceğimiz yerler arasında.Öğle yemeğinin ardından şehire 25 km uzaktaki ünlü Lemur parkına gidiyoruz.Madagaskar kökenli, 13-70 cm boyunda, 3-5 kilo ağırlığında olabilen, sesleri kapı gıcırtısına benzeyen ve koku yoluyla iletişim kuran bu sevimli hayvanları serbest olarak doğal ortamlarında gözlemleyeceğiz.
Akşam yemeği yerel bir restoranda.Konaklama otelimizde

Madagaskar Turu 3. Gün 7 Kasım ANTANANARIVO – ANTSIRABE

Sabah erken kahvaltının ardından otelden valizlerimizle ayrılıyoruz.Bugün oldukça dolu bir gün bizleri bekliyor.Bir çeşit büyük baş hayvan olan zebu çiftliklerinin ortasından akan Madagaskar’ın en ünlü karayolu olan RN7’yi kullanarak adanın kalbinde ki Ankaratra sıradağlarının eteklerinde bulunan Ambatolampy’ye varış. Ambatolampy kasabasında, ilginç bir yöntemle alüminyum mutfak aletleri yapan bir zanaatkar atölyesi ziyareti. Çeltik tarlaları ve geleneksel kerpiç evleriyle Madagaskarın Yüksek Topraklar diye adlandırılan bölgesini yaklaşık tamamlayıp 1500 metre rakımdaki Antsirabe’a ulaşıyoruz.Antsirabe yani Türkçe anlamıyla “tuzlu su bölgesi” termal bir tatil merkezi, meşhur gazlı suyu Visy Gasy den tadacağınız şehirde, pousse pousse denen türkçesi “ittir ittir” anlamındaki araçlarla kısa bir şehir turu yapıyoruz. Pousse pousse motoru olmayan ve insan gücüyle itilen bir çeşit araç. Her pousse pousse kendi rengini ve şöförünün ait olduğu kabilenin sembollerini taşıyor üzerinde.Antsirabe gezisi esnasında Madagaskar’da yaşayan 18 kabilenin sembollerini taşıyan Kabile Anıtının bulunduğu Özgürlük Meydanı , tarihi tren istasyonu, Antsirabe katedrali, taze meyve ve sebzenin satıldığı “Abotsy Market” görülecek yerler arasında.
Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Madagaskar Turu 4. Gün 8 Kasım ANTSIRABE – MIANDRIVAZO – MORONDAVA

Sabah kahvaltısının ardından önümüzde gene uzun bir yol var..5 saat sürecek yolumuzun sonunda öğlen civarı Miandrivazo’ya varıyoruz.Öğle yemeğimizin ardından yolda fotograf molaları vererek ve köylerde yerel halkla tanışma fırsatı yakalayarak Morondava yoluna çıkıyoruz.Akşam üzeri varış sonrası dinlenme.
Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Madagaskar Turu 5. Gün 9 Kasım MORONDAVA – BEKOPAKA
Sabah kahvaltısının ardından Bekopaka’ya doğru yola çıkıyoruz yumuşak doğa manzaraları ve yer yer Baoabab ağaçlarının eşliğinde 4X4 jeeplerle Tsingy’lerin yanında bulunan Bekopaka bölgesine ulaşmak için önce Tsribihina nehrini geçmemiz gerekiyor.Salla tekne arası ulaşım aracı ile Jeeplerimizle karşı kıyıya geçiyor ve UNESCO Tarih Mirası olarak korunan ve Avatar filmini aratmayacak enteresanlıkta Tsingy bölgesinin yanındaki otelimize yerleşiyoruz.Milyonlarca yıl süren erozyonlar sonucunda, yatay ve dikey jeolojik oluşumlar halinde ortaya çıkan bu karstik plato, oldukça keskin ve iğne ucu gibi sivri yüzeyli kayalıklardan ve mağaralardan oluşuyor. Zaten “Tsingy” kelimeside Madagaskar dilinde “çıplak ayakla yürünemeyen yer” anlamına geliyor. Büyük ve sivri kayalar, kanyonlar, mağaralar ve ilginç faunasıyla muhteşem bir yer… Bu alan, daha sonra, Tsingy de Bemaraha Milli Park olarak değiştirildi, UNESCO Dünya Mirası eşsiz coğrafyası nedeniyle 1990 yılında koruma altına alındı.
Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Madagaskar Turu 6. Gün 10 Kasım BEKOPAKA – TSINGY DE BEMARAHA – TSINGY MİLLİ PARKI

Sabah kahvaltısının ardından bölgeyi keşfe çıkıyoruz.Biyo çeşitliliğiyle ünlü bir adanın üzerinde yer alan 1550 kilometrekarelik koruma altındaki bölge, sanki başlı başına bir ada. (Buradaki türlerin yüzde 90′ı, dünyanın başka hiçbir yerinde bulunmayan, endemik türler.) Dört bir yanını saran muazzam kireçtaşı oluşumlarıyla -tsingy- adım atılması neredeyse imkânsız, büyük bölümü henüz keşfedilmemiş sarp bir “biyo-kale” burası. Jura döneminden kalma devasa bir taş blok çözünerek bıçak ucu gibi sipsivri kuleler, girintili çıkıntılı kanyonlar ve mağaralardan oluşan bir labirente dönüşmüş. Bu ıslak mağaralar, diğer hayvanlarla bitkilere sığınak sağlarken insanları kendinden uzak tutuyor. Bu izole yaşam alanlarında sık sık yeni türler keşfediliyor.Dört bir yanını saran muazzam kireçtaşı oluşumlarıyla -tsingy- adım atılması neredeyse imkânsız, büyük bölümü henüz keşfedilmemiş sarp bir “biyo-kale” burası Jura döneminden kalma devasa bir taş blok çözünerek bıçak ucu gibi sipsivri kuleler, girintili çıkıntılı kanyonlar ve mağaralardan oluşan bir labirente dönüşmüş Bu ıslak mağaralar, diğer hayvanlarla bitkilere sığınak sağlarken insanları kendinden uzak tutuyor Bu izole yaşam alanlarında sık sık yeni türler keşfediliyor Görece yakın bir dönemde daha büyük hayvanlar bile bulunmuş 1990’da keşfedilip, nedense ancak 2005’te, İngiliz komedyen ve doğa koruma savunucusu John Cleese’in adı verilen, uzun bacaklı lemur da onlardan biri Böylesi akıl almaz bir taş araziyi ortaya çıkaran süreçlerse oldukça karmaşık ve ender rastlanır nitelikte, Madagaskar dışında yalnızca birkaç benzeri karst oluşumu mevcut. Araştırmacılar büyük kireçtaşı yataklarına sızan yeraltı suyunun, yatakları çatlaklar ve faylar boyunca aşındırmaya başlayarak mağara ve tüneller oluşturduğu görüşünde Oyuklar zamanla büyümüş ve nihayet aynı çatlaklardan çatılar çökmüş Ortaya derinliği 120 metreye ulaşan ve ayakta kalan kayaların sivri uçlarıyla çerçevelenmiş yarık olarak tabir edilen hat gibi dümdüz kanyonlar çıkmış. Bazı yarıklar öyle dar ki bir insan arasından güçlükle geçebiliyor. Bazıları ise, bir cadde kadar geniş. Havadan tsingy gözlemi yapan pilotlar burayı Manhattan’ın derin şehirkanyonlarına benzetmişler. Bu benzetme tsingy’nin sakinleri için de geçerli çünkü bu oluşumlar, her katında birbirinden farklı türleri barındıran dizi dizi yüksek binalara dönüşmüş.
Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

Madagaskar Turu 7. Gün 11 Kasım BEKOPAKA – BAOBAB YOLU – MORANDAVA

Sabah kahvaltısının ardından Belo Sur Tsiribihina’ya hareket ediyoruz ve tekrar nehri geçiyoruz.Öğleden sonra Baobab ormanından geçerek Morandava’ya devam ediyoruz.Küçük Prens hikayesinden tanıdığımız en masalsı, en sihirli, en olmayacak gibi duran ama gerçek olan ağaca sarılma ritüelini yerine getirebilecek ve muhteşem fotograflar çekeceksiniz.
Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

Madagaskar Turu 8. Gün 12 Kasım MORANDAVA – ANTANANARIVO – PARİS

Sabah kahvaltısının ardından havalimanına transfer oluyoruz ve Air Madagascar ile başkente geri dönüyoruz.Vaktimiz kalırsa Digue pazarında boş vakit ve alışveriş imkanı.Otelimizde kısa bir dinlenme sonrası havalimanına transfer oluyoruz ve Air France Hava Yolları AF 935 sefer sayılı uçuşu ile Paris’ hareket ediyoruz.

Madagaskar Turu 9. Gün 13 Kasım PARİS – İSTANBUL
Paris’e 10:40 ta varışımızın ardından bağlantı uçuşumuzu bekliyoruz.Saat 12:35 te AF 1890 sefer sayılı uçuş ile İstanbul’a hareket ediyoruz.16:40 varışımız.Havalimanında özel şoförlerimiz tarafından karşılanarak evinize bırakılmanızın ardından Madagaskar turu için hizmetlerimizin sonu.

Madagaskar ile ilgili Wikipedia

Ücret

Çift Kişilik Odada Kişi Başı 3590 Euro

Tek Kişilik Oda Farkı 450 Euro

Ücrete Dahil Olan Servisler;
* Air France Hava Yolları ile İstanbul – Antananarivo gidiş dönüş uçak bileti
* Yerel Hava Yolu ile Morandava – Antananarivo uçak bileti
* Havalimanı vergileri
* Antananarivo’da LES 3 METIS HOTEL ya da benzeri bir otelde 2 gece konaklama http://les-trois-metis.com
* Antsirabe’da ROYAL PALACE HOTEL ya da benzeri bir otelde 1 gece konaklama http://www.leroyalpalace.mg
* Morandava’da PALİSSANDRE COTE OUEST HOTEL ya da benzeri bir otelde 2 gece konaklama http://www.hotel-restaurant-palissandrecoteouest.com/en/
* Bekopaka’da SOLEİL DE TSİNGY HOTEL’de ya da benzeri bir otelde 2 gece konaklama http://www.soleildestsingy.com

* Programda belirtilen tüm transferler
* Turun başı ve sonunda eviniz-havalimanı arası özel araç ile transfer
* Programda boyunca tüm öğle ve akşam yemekleri.
* Yemeklerde alınacak limitli soft içecekler
* Kişi başı günlük 1 şişe su
* Programda belirtilen tüm gezi ve girişler
* Seyahat sağlık sigortası
* Rota Dışı Gezginler rehberlik hizmeti
* Rehber ve şoför bahşişleri

Ücrete Dahil Olmayan Servisler;
* Uçaklarda 20 kg’ı aşan ekstra bagaj ücreti
* Tüm şahsi harcamalar