MADAGASKAR TURU

14 Mayıs – 23 Mayıs 2018

8 Gece 9 Gün

Antananarivo, Antsirabe, Miandrivazo, Morandava, Andasibe

Farkımız

  • Vedat AY eşliğinde
  • Evden havalimana ve havalimanından eve özel transfer.
  • Madagaskar turu boyunca tüm yemekler ve limitli içecekler.
  • Madagaskar turu için özel kitapcık ve kişiye özel bagaj etiketi.

TÜRK HAVA YOLLARI İLE

Gidiş TK 160  01.25 Kalkış

Geliş TK 161  16.20  Geliş

3900 USD

İki Kişilik odada kişi başı

MAXIMUM 20 KATILIMCI

MADAGASKAR TURU

Madagaskar Turu 1. GÜN 14 Mayıs ISTANBUL – ANTANANARIVO
Seyahatimiz akşam saat 22:30’da evlerinizden özel şoförlerimizle alınmanızı takiben İstanbul Atatürk Hava Limanı dış hatlar terminali Rota Dışı Gezginler kontuarında buluşmamız ile başlıyor. Türk Hava Yollarının TK 160 sefer sayılı uçuşuyla saat 01:25 te Madagaskar’ın başkenti Antananarivo’ya hareket ediyoruz. Geceleme uçakta.
Madagaskar Turu 2. Gün 15 Mayıs ANTANANARIVO
Antananarivo’ya yerel saat ile 14:15’te varışımızın ardından pasaport ve vize işlemlerini takiben şehrin kaotik trafiğine girmemek için  havalimanına yakın olan  otelimize transfer oluyoruz.
Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Madagaskar Turu 3. Gün 16 Mayıs ANTANANARIVO – MORONDAVA
Sabah kahvaltısının ardından otelden 10.30 civarı  valizlerimizle ayrılıyoruz havalimanına transfer oluyoruz ve Air Madagascar’ın MD 702 sefer sayılı uçuşu ile saat 12.40 ta Morondava’ya hareket ediyoruz. Varışımız ve öğle yemeğinin ardından bu günkü yol yorgunluğunuzu sahilde ve havuz kenarında atabilmeniz için serbest zaman.
Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Madagaskar Turu 4. GÜN 17 Mayıs MORANDAVA – BAOBAB YOLU
Sabah kahvaltısının ardından Pirogue adı verilen küçük tahta sandallarla civardaki balıkçı kasabalarını keşfetmek için otelden ayrılıyoruz. Öğle yemeğimiz yerel bir restoranda. Öğleden sonra Morandava’yı keşfedecek ve muhteşem Baobab Yolu’na gideceğiz. Küçük Prens hikayesinden tanıdığımız en masalsı, en sihirli, en olmayacak gibi duran ama gerçek olan bu ağaçlara sarılma ritüelini yerine getirebilecek ve muhteşem fotoğraflar çekeceksiniz.
Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Madagaskar Turu 5. GÜN 18 Mayıs MORONDAVA – MIANDRIVAZO – ANTSIRABE
Sabah kahvaltısının ardından otelden valizlerimizle ayrılıyoruz. Bugün önümüzde uzun bir yol var. Öğlen civarı Miandrivazo’ya varıyoruz. Yerel bir restoranda yiyeceğimiz öğle yemeğimizin ardından yolda fotograf molaları vererek ve köylerde yerel halkla tanışma fırsatı yakalayarak yaklaşık 5 saat sürecek yolumuzun sonunda 1500 metre rakımdaki Antsirabe’a yani Türkçe anlamıyla “tuzlu su bölgesi” olan, adanın termal merkezine akşam üzeri varıyoruz.
Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Madagaskar Turu 6. GÜN  19 Mayıs ANTSIRABE – ANTANANARIVO
Sabah kahvaltısının ardından meşhur gazlı suyu Visy Gasy den tadacağınız şehirde, pousse pousse denen Türkçesi “ittir ittir” anlamındaki araçlarla kısa bir şehir turu yapıyoruz. Pousse pousse motoru olmayan ve insan gücüyle itilen bir çeşit araç. Her pousse pousse kendi rengini ve şöförünün ait olduğu kabilenin sembollerini taşıyor üzerinde. Antsirabe gezisi esnasında Madagaskar’da yaşayan 18 kabilenin sembollerini taşıyan Kabile Anıtının bulunduğu Özgürlük Meydanı , tarihi tren istasyonu, Antsirabe katedrali, taze meyve ve sebzenin satıldığı “Abotsy Market” görülecek yerler arasında. Değerli ve yarı değerli taşların işlendiği atölyeyi gezdikten sonra sonrası Ambatolampy’ye doğru hareket ediyoruz. Ambatolampy kasabasında, ilginç bir yöntemle alüminyum mutfak aletleri yapan bir zanaatkar atölyesi ziyaretimiz var. Öğlen yemeğimiz ve Fuagra yapımıyla ilgili fikir edindikten sonra çeltik tarlaları ve geleneksel kerpiç evleriyle Madagaskar’ın Yüksek Topraklar diye adlandırılan bölgesini bir çeşit büyük baş hayvan olan zebu çiftliklerinin ortasından akan Madagaskar’ın en ünlü karayolu olan RN7’yi kullanarak başkente doğru terk ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Madagaskar Turu 7. Gün 20 Mayıs ANTANANARIVO – ANDASIBE
Sabah kahvaltısının ardından Madagaskar’ın başkentin yaklaşık 130 kilometre uzağında bulunan adanın en güzel milli parklarından biri 155 kilometre kare büyüklüğünde yüzlerce hayvan türüne ev sahipliği yapan ve onları doğal ortamlarında da gözlemlememize izin veren Andasibe bölgesi  için yola çıkıyoruz. Öğlen yemeği yerel bir restoranda. Öğleden sonra Vakona parkını gezeceğiz . Madagaskar kökenli, 13-70 cm boyunda, 3-5 kilo ağırlığında olabilen, sesleri kapı gıcırtısına benzeyen ve koku yoluyla iletişim kuran bu sevimli hayvanları serbest olarak doğal ortamlarında gözlemleyeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

Madagaskar Turu 8. GÜN 21 Mayıs ANDASIBE -ANTANANARIVO
Sabah kahvaltısının ardından  otelden valizlerimizle ayrılıyor ve ormanları keşfe devam ediyoruz. Analamazaotra bölgesinde çıkardıkları seslerin melodik olmasıyla ünlenen ve şarkı söyleyen Lemür cinsi olarak bilinen Indri’leri gözlemleyip başkente geri dönüyoruz. Yolda vereceğimiz kısa molalarda yerel halk ile tanışma fırsatı bulacak ve bol bol fotoğraf çekebileceksiniz. Öğle yemeğimiz yerel bir restoranda. Başkente varışımız ardından Antananarivo’yu, ya da kısa adı ile Tana’yı gezmeye başlıyoruz… “Bin savaşçı şehri” olarak nitelendirilen Antananarivo, eski Merina monarşisi ve Madagaskar Krallığın beşiği. Tur sırasında Yüksek Toprakların tipik geleneksel evleri, Ambohimanga kraliçesinin ve başbakan Rainilaiarivony’nin eski saraylarının bulunduğu tarihi yukarı şehir ve aşağı şehri geziyoruz. Şehir merkezinde rengarenk bir kültür ve güleryüzlü Malagazi insanları ile ve bir de çılgın bir trafik keşmekeşi ile tanışıyoruz. Özgürlük Meydanı, Sünni Müslümanlara ait camiler, Andohalo Katedrali, Andohalo bahçeleri, kutsal Tana tepelerinde eklektik mimarili evler ve eski Rova Sarayı göreceğimiz yerler arasında. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

Madagaskar Turu 9. Gün 22 Mayıs ANTANANARIVO
Sabah kahvaltısının ardından otelden valizlerimizle ayrılıp yerel el sanatlarını da bulabileceğiniz Digue pazarına gidiyoruz… Öğlen yemeğini yerel bir restoranda yerel dans gösterileri eşliğinde yiyip havalimanına transfer oluyoruz. Saat 16:00’da Türk Hava Yollarının TK 160 seferiyle İstanbul’a hareket ediyoruz. Geceleme uçakta.

Madagaskar Turu 10. Gün 23 Mayıs İSTANBUL
Yerel saat ile 06:25’te İstanbul’a varışımızın ardından özel şoförleriniz tarafından evlerinize bırakılmanız sonrası hizmetlerimizin sonu.

Madagaskar Hakkında İlginç Bilgiler

Ada  Hakkında Wikipedia

Ücret

3900 USD Çift Kişilik Odada Kişi Başı

490 USD Tek Kişilik Oda Farkı

Ücrete Dahil Olan Servisler;
* Türk Hava Yolları ile İstanbul – Antananarivo gidiş dönüş uçak bileti
* Yerel Hava Yolu ile Morandava – Antananarivo uçak bileti
* Havalimanı vergileri
* Antananarivo’da TAMBOHO HOTEL ya da benzeri bir otelde konaklama http://www.hoteltamboho.com
* Antsirabe’da FLOWER PALACE HOTEL ya da benzeri bir otelde konaklama http://www.madacamp.com/Flower_Palace_Hotel
* Morandava’da PALİSSANDRE COTE OUEST HOTEL ya da benzeri bir otelde konaklama http://www.hotel-restaurant-palissandrecoteouest.com/en/
* Andasibe’de VAKONA FOREST LODGE ya da benzeri bir otelde konaklama http://www.hotelvakona.com
* Programda belirtilen tüm transferler
* Turun başı ve sonunda eviniz-havalimanı arası özel araç ile transfer
* Programda boyunca tüm öğle ve akşam yemekleri.
* Yemeklerde alınacak limitli soft içecekler
* Kişi başı günlük 1 şişe su
* Programda belirtilen tüm gezi ve girişler
* Acil durum iptal ve seyahat sağlık sigortası
* Madagaskar Vizesi
* Yurtdışı Çıkış Harcı
* Rota Dışı Gezginler rehberlik hizmeti
* Rehber ve şoför bahşişleri

Ücrete Dahil Olmayan Servisler;
* Uçaklarda 20 kg’ı aşan ekstra bagaj ücreti
* Tüm şahsi harcamalar