Kırgızistan ve Kazakistan Turu 1.Gün 29 Mayıs Gece 30 Mayıs sabaha karşı İSTANBUL – BİŞKEK

29 Mayıs akşamı saat 20:30 gibi evlerinizden özel şoförlerimizle Kırgızistan Kazakistan kültür turu için alınmanız sonrası saat 21.30 da İstanbul Atatürk Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Rota Dışı Gezginler kontuarı önünde buluşuyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından TK344 sefer sayılı uçuş ile saat 00:40’da İstanbul’dan Bişkek’e hareket edeceğiz. Geceleme uçakta.
Kırgızistan ve Kazakistan Turu 2.Gün 30 Mayıs BİŞKEK

Yaklaşık 5 saat 15 dakikalık uçuştan sonra yerel saat ile 08.50’de Bişkek’e varıyoruz. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından özel otobüs ile havalimanından ayrılıp konaklayacağımız otelimize hareket ediyoruz. Odalarımız öğlen itibariyle hazır olacak. Otelde kahvaltımızı ediyor, valizlerimizi bırakıyor ve “Uçsuz Bucaksız Uzanan Dağların Ülkesi” Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’te şehir turumuza başlıyoruz. 19. Yüzyılın son çeyreğinde kurulan, Kırgızistan’ın sosyalist döneminde general Mihaill Frunze’nin adıyla anılan şehirde Ala Too Meydanı, en önemli Türk destanı olan Manas Destanı’nın onuruna yaptırılan Manas Anıtı, Başkanlık Binası, Devrim Anıtı, Lenin Anıtı, Eski Meydan, Parlamento Binası, Meşe Parkı, Zafer Meydanı ile yerel Pazar göreceğimiz yerler arasında. Öğlen yemeğimiz şehir turumuz esnasında. Yemekten sonra Ala Arça milli parkında keyifli bir doğa yürüyüşü yapacağız. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

Kırgızistan ve Kazakistan Turu 3.Gün 31 Mayıs BİŞKEK – ISSIK GÖLÜ

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden valizlerimizle ayrılıyoruz. Hedefimizde suyunun hiçbir zaman donmadığı ve bu yüzden de ismi Kırgızca “ılık göl” anlamına gelen Issık göl var. Issık gölüne bizi ulaştıracak yaklaşık 4 saatlik yolun üzerinde tarihteki Karahanlı Devletinin başkenti Balasagun uğrayacağımız en önemli nokta. Bu bölgede Burana kulesini göreceğiz. İnşa edildiği 9. Yüzyılda Karahanlılar tarafından hem minare hem gözetleme kulesi olarak kullanılan bu kule ilk yapıldığı 45 metrelik yükseklikten zamanla atlattığı depremlerle 25 metreye kadar düşse de hala tüm heybetiyle ayaktadır. Öğlen yemeği tur esnasında yerel bir restoranda. Tüm medeniyetten uzak bu muhteşem doğa içinde, yemekle ilgili beklentileri yüksek tutmamak gerekir. Yemekten sonra ulaşacağımız dünyanın en büyük dağ göllerinden biri olan Issık göl 100’den fazla nehir tarafından beslenmektedir. Kırgız edebiyatında Cennete açılan Tanrının Gözü metaforunu temsil eden bu meşhur gölde yerel teknelerle unutulmaz bir tekne turu yapacağız. Akşamüzeri göle yakın otelimize ulaşıyor ve dinleniyoruz.

Kırgızistan ve Kazakistan Turu 4.Gün 01 Haziran ISSIK GÖLÜ – KARAKOL ŞEHRİ

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden valizlerimizle ayrılıyoruz. 2 saat sürecek yol bizi Karakol şehrine ulaştıracak. Gerçekleştireceğimiz Karakol şehir turunda Dungan Camii, Kutsal Trinite kilisesi, Koruma parkı göreceğimiz yerler arasında. Öğlen yemeğimiz Kırgız Milli evinde. Öğleden sonra otelimize yerleşiyoruz. Yerel hayatı gözlemleme ve halkla bütünleşme fırsatınız olacak. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

Kırgızistan ve Kazakistan Turu 5.Gün 02 Haziran KARAKOL ŞEHRİ – BİŞKEK

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden valizlerimizle ayrılıyoruz ve Kızı Kanyon olarak bilinen Jeti Oğuz kanyonuna hareket ediyoruz. Yol üzerinde Bokonboeva köyünde kartal avı gösterisini izledikten sonra dünyanın belki de en ilginç mezarlıklarından biri olan Kochkor köyüne uğruyoruz. Öğle yemeğimiz yerel restoranda. Beklentiyi çok yüksek tutmamak lazım. Akşama doğru başkent Bişkek’e dönüyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

Kırgızistan ve Kazakistan Turu 6.Gün 03 Haziran BİŞKEK – ALMATI

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden valizlerimizle ayrılıyoruz. Sınır geçiş işlemleri dahil yaklaşık 4 saatlik bir yolculuk sonrası Kazakistan’ın başkenti Almati’ye varıyoruz. Öğlen yemeğimiz yerel bir restoranda. Öğleden sonra gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda Panfilov Parkı, Zenkov kilisesi, Kazak Müzik Enstrumanları Müzesi, Yeşil Pazar göreceğimiz yerler arasında. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

Kırgızistan ve Kazakistan Turu 7.Gün 04 Haziran ALMATI – CHARYN KANYONU

Sabah kahvaltısının ardından Charyn milli parkında doğayla başbaşa bir gün geçirmek için hareket ediyoruz. Çeşitli köyleri gezip öğle yemeği yedikten sonra akşama doğru Almati’ye dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

Kırgızistan ve Kazakistan Turu 8.Gün 05 Haziran ALMATI – GUNNY

Sabah kahvaltısının ardından Gunny köyüne doğru hareket ediyoruz. Bu köyde Kazak kültürünü daha yakından keşfetme şansımız olacak. Çeşitli köyleri gezip öğle yemeği yedikten sonra akşama doğru Almati’ye dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

Kırgızistan ve Kazakistan Turu 9.Gün 06 Haziran ALMATI – ISTANBUL

Gece sabaha karşı otelimizden ayrılıyor ve havalimanına transfer oluyoruz. Türk Hava Yollarının TK 351 sefer sayılı uçuşuyla saat 07.45’te İstanbul’a hareket ediyoruz. Varışımızın ardından karşılanıp evlerinize bırakılmanızla birlikte Kırgızistan Kazakistan turu hizmetlerimizin sonu.

ÜCRET

2530 USD Çift Kişilik Odada Kişi başı

430 USD Tek kişilik konaklama farkı

Ücrete Dahil Olan Servisler;

* Türk Hava Yolu ile İstanbul – Bişkek gidiş ve Almati – İstanbul İstanbul dönüş uçuşu

* Havalimanı vergileri

* Bişkek’te 4* PLAZA Hotel ya da benzeri bir otelde konaklama. ( Bizim Standartlarımıza göre 3*’dır )

* Issykh Gölünde 4* CAPRICE ya da benzeri bir hotel de konaklama ( Bizim Standartlarımıza göre 3*’dır )

* Karakol’da 4* AMIR KARAKOL Hotel ya da benzeri bir hotel de konaklama ( Bizim Standartlarımıza göre 3*’dır )

* Almati’de 4* RAMADA Hotel ya da benzeri bir hotel de konaklama

* Programda belirtilen tüm transferler

*Eviniz alan ve alan eviniz arası özel transfer.

* Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri.

* Kişi başı günlük 1 şişe su

* Programda belirtilen tüm gezi ve girişler

* Seyahat sağlık sigortası

* Rota Dışı Gezginler rehberlik hizmeti.

* Rehber ve şoför bahşişleri

Ücrete Dahil Olmayan Servisler;

* Uçaklarda 20 kg’ı aşan ekstra bagaj ücreti

* Tüm şahsi harcamalar