Program

Buluşma saati ve yeri: 09:15 Edirnekapı Otobüs Durağı (Edirnekapı Fatih Anıtı yanı)

Güzergah üzerinde ve civarında görülecek yerler arasında:

Sabahtan, kültür turu sırasında Edirnekapı, Surlar, Kuş pazarı, Tekfur Sarayı, Panaia Hançerliotissa Kilisesi, Kariye Müzesi, Panaia Kyraia tou Ouranon Kilisesi bulunmaktadır.Öğlene doğru Tarihi Asmalı Simit Fırınında serbest çay ve simit molası verilecektir.Sonrasında, İştipol Sinagogu, David yıldızlı konak, Draman , Boğdan Sarayı kalıntıları, Kefevi Camii, Çarşamba semti, Pammakaristos Kilisesi (Fethiye Müzesi) gezildikten sonra kısa bir baklava molasıyla soluklanıp, Hırami Ahmet Paşa Mescidi (Hagios Ioannes en to Trullo Kilisesi), Murat Molla Kütüphanesi, Aya Yorgi Potira Kilisesi, İsmail Ağa Camii, Çarşamba Karakolu, Aspar Sarnıcı (Çukurbostan), Yavuz Sultan Selim Türbesi,Sultan Sarnıcı, Darüşşafaka Lisesi, Benlizade Ahmed Reşid Efendi Türbesi ve Sebili, Malta Çarşısı gezilip turumuz Fatih Sultan Sofrası “Çitlembik” te sona erecektir.Burada tur sonrası zırhlanmış etten kara lahana dolması, mıhlama, etli düğün çorbası, Akçaabat köftesi ya da fırın sütlaç yiyerek günün yorgunluğunu atabilirsiniz.

Not: Bu binaların bir kısmı yalnızca dışarıdan görülebilmektedir…

Fiyat

Ofisimizi arayınız 0212 347 92 53

Tur ücretine dahil olan servisler;
* Rota Dışı Gezginler rehberlik hizmeti

Tur ücretine dahil olmayan servisler;

* Tüm şahsi harcamalar

Önemli bilgiler;

• Rehberimiz yol, hava veya olağanüstü koşullara göre programda değişiklik yapma insiyatifine sahiptir.
• Diğer hükümlere tur kayıt sözleşmesinde yer verilmiştir.

Rehber

Ahmet Özbilge

Ahmet Özbilge

Profesionel Rehber

1965’de İstanbul’da doğdu. Galatasaray Lisesini bitirdikden sonra, Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun oldu. 1987’de Turizm Bakanlığı’ndan kokart alarak Fransızca ve İngilizce rehberlik yapmaya başladı. 90’ların sonunda “BlokArt” isimli yeraltı dergisinde editör ve yazarlık yaptı. Çeşitli dergilerde gezi yazıları yayınlandı. Televizyon ve radyoda programlar yaptı. Uzun süren araştırmalar sonucu yazdığı “Fener Balat Ayvansaray” adlı kitabı E‑Yayınları’ndan çıktı.
Halen yurtiçi ve dışında rehberliğe devam etmekte, bazı İstanbul konulu belgesellere danışmanlık görevini yürütmekte ve gezi kitapları hazırlamaktadır.