Akdeniz’in Kalbi GİRİT

10-13 Eylül 2016

3 Gece 4 Gün

Heraklion, Hersonnisos, Hanya, Resmo, Aghios Nikolaos

Farkımız

  • Evden havalimanından ve havalimanından eve özel transfer.
  • Tur boyunca tüm yemekler ve limitli içecekler.
  • Tura özel kitapcık ve kişiye özel bagaj etiketi.

Aegean Hava Yolları’nın Özel Uçuşu ile

Gidiş A3 4281  Kalkış

Geliş A3 4280 Geliş

1150

İki Kişilik odada kişi başı

MAXIMUM 15 KATILIMCI

1. Gün 10 EYLÜL İSTANBUL – HERAKLION

Seyahatimiz, saat 02:00 gibi evlerinizden özel şöförlerimizle alınmanızla başlıyor.Sonrasında İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali Rota Dışı Gezginler kontuarında buluşuyor, bilet ve bagaj işlemlerini tamamlıyoruz. Aegean Hava Yolları’nın A3 4281 sefer sayılı özel uçuşuyla GİRİT’ e hareket ediyoruz. Yaklaşık bir buçuk saatlik yolculuk sonrası Heraklion Nikos Kazancakis Havalimanı’na iniyor ve yerel yetkililerimiz tarafından karşılanıyoruz.Bugün, otele giriş saatimiz 14:00 olacağı için sabahtan Heraklion şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz.Bu turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasında: Eski Türk Evleri, Venedik Limanı, liman girişindeki Koule Kalesi, Belediye Binası, Minas Katedrali, Morosini Meydanı ve Çeşmesi var. Öğlen yemeğimizi yerel bir restoranda yiyoruz ve ardından otelimize transfer olup odalarımıza yerleşiyoruz.Öğleden sonra diğer ada sakinleri gibi saat 18:00 e kadar siesta yapabilir, otelimizin havuzunda ya da yakın bir plajda vakit geçirebilirsiniz.
Akşam yemeğimiz ve geceleme otelimizde.

2. Gün 11 EYLÜL HERAKLION – HANYA

Sabah kahvaltısından ardından bavullarımızla otelden ayrılıp Hanya’ya hareket ediyoruz. Hersonissos- Hanya arası 170 km. Bu, Girit’te katedeceğimiz en uzun yol olacak.Seyahatimiz öğle saatlerinde Hanya’ya varışımızla restoranımızda sonlanıyor. Öğlen yemeği sonrası aracımızdan ayrılıp tarihi kenti keşfetmek için limana doğru iniyoruz. Zaten kentin o bölümü tamamen yaya bölgesi. Göreceğimiz yerler arasında: Ortodoks Katedrali, Türk hamamı, Yusuf Paşa Camii (şimdi arkeoloji müzesi), Venedik tersaneleri, Hünkâr Camii var. Öğleden sonra otelimize yerleşiyoruz ve dinleniyoruz.
Akşam yemeği yerel bir restoranda geceleme otelimizde.

3. Gün: 12 EYLÜL HANYA – RESMO

Sabah kahvaltısının ardından bavullarımızla otelden ayrılıp Resmo’ya doğru yola çıkıyoruz. Hanya- Resmo arası 64 km.Venedik-Osmanlı Kalesi’ni de içeren, tarihî mahalleler turundan sonra öğle yemeği yerel bir restoranda.Öğleden sonra otelimize yerleşiyoruz ve dinleniyoruz.Otelimizin havuzunda ya da yakın bir plajda vakit geçirebilirsiniz.
Akşam yemeği yerel bir restoranda geceleme otelimizde

4. Gün: 13 EYLÜL RESMO – HERAKLİON

Sabah erken kahvaltının ardından bavullarımızla otelden ayrılıp Heraklion’a hareket ediyoruz. İlk durağımız, Resmo’nun 7 km doğusundaki sırtlar üzerinde bir Ortaçağ köyü olan Maroulas. Bizans, Venedik ve Osmanlı izlerini taşıyan bu köyü gezdikten sonra, Heraklion’un 5 km kuzeyindeki Knossos Sarayı’na doğru yola çıkacağız. Sarayı gezdikten ören öğlen yemeğini yerel bir restoranda yiyip Aghios Nikolaos’a doğru yola çıkıyoruz (Knossos – Aghios Nikolaos arası 75 km ). Öğleden sonra Spinalonga Adası’na çıkıyoruz, ardından gölü ve bu gölün derinliği hakkında var olan birçok efsane ile ünlü Aghios Nikolaos kasabasını geziyoruz.Akşam üzeri havalimanına transfer oluyoruz ve saat 21:40’ta Aegean Hava Yolları A3 4280 sayılı özel uçuşuyla İstanbul’a hareket ediyoruz.İstanbul’a 23:00 civarı varışımız ve özel şöförlerimiz tarafından karşılanarak evlerinize bırakılmanız sonrası hizmetlerimizin sonu.