Program

Buluşma saati ve yeri: 18:45 Karaköy Haliç Vapuru İskelesi

Güzergah üzerinde ve civarında görülecek yerler arasında:

Buluşmamız sonrası Denizcilik işletmelerinin vapuruyla mini Haliç gezisini Sütlüce’de bitirip, Karaköy’de serbest akşam yemeği molası veriyoruz.( Akın Balık ve Köfteci Sami’de değişik yemeklerin tadına bakabilirsiniz.) Yemek sonrası yürüyerek Karaköy Meydanı’ndan , Rus Ortodoks Çatı Kiliseleri, Türk Ortodoks Kiliseleri, Surp Krikor Lusavoriç Ermeni Kilisesi’nin olduğu sokaklardan geçiyoruz, Köşkeroğlu’nda katmerin ya da baklavasının tadına bakabileceğiniz kısa bir mola verip, Leblebici Şaban Sokağı, St Benoit Lisesi, Surp Pırgıç Katolik Ermeni Kilisesi, Alageyik Sokak, Yüksekkaldırım, Galata Kulesi, Tünel Meydanı, Deli Bakkal Likörhanesi ve Asmalı Mescidi beraber keşfediyoruz.Başlı başına bir dünya olan Beyoğlu gece hayatından kesitleri ihmal etmeyeceğimiz bu kültür turu sırasında Galatasaray’da Şırdan Dolmasını tadma, Abanoz Sokağı, Çalıntı Bar’da 60 lar ve 70l eri dinleme ve İstanbul’un sıradışı barlarını gözlemleme şansınız olacak.

Not: Bu binaların bir kısmı yalnızca dışarıdan görülebilmektedir.

Fiyat

Ofisimizi arayınız 0212 347 92 53

Tur ücretine dahil olan servisler;
* Rota Dışı Gezginler rehberlik hizmeti

Tur ücretine dahil olmayan servisler;

* Tüm şahsi harcamalar

Önemli bilgiler;

• Rehberimiz yol, hava veya olağanüstü koşullara göre programda değişiklik yapma insiyatifine sahiptir.
• Diğer hükümlere tur kayıt sözleşmesinde yer verilmiştir.

Rehber

Ahmet Özbilge

Ahmet Özbilge

Profesionel Rehber

1965’de İstanbul’da doğdu. Galatasaray Lisesini bitirdikden sonra, Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun oldu. 1987’de Turizm Bakanlığı’ndan kokart alarak Fransızca ve İngilizce rehberlik yapmaya başladı. 90’ların sonunda “BlokArt” isimli yeraltı dergisinde editör ve yazarlık yaptı. Çeşitli dergilerde gezi yazıları yayınlandı. Televizyon ve radyoda programlar yaptı. Uzun süren araştırmalar sonucu yazdığı “Fener Balat Ayvansaray” adlı kitabı E‑Yayınları’ndan çıktı.
Halen yurtiçi ve dışında rehberliğe devam etmekte, bazı İstanbul konulu belgesellere danışmanlık görevini yürütmekte ve gezi kitapları hazırlamaktadır.