SERDAR OĞUZOĞLU İLE SERHAT ŞEHRİ KARS ;

İpek yolu üzerinde kavşak noktası, uçsuz bucaksız ovası, 1800 m yükseklikte 20 farklı kültüre ev sahipliği yapmış Kars’ı beyaza büründüğü kışın görmek ayrıcalık. Şahane karı, gravyer peyniri, Kars kaşarı, kazı, damaklarımızı okşayan leziz yemekleri ile bir gurme şehri Kars.Türklerin Anadolu’daki ilk yerleşkesi, ilk cami yapımının gerçekleştiği şehir Kars… Rusların 40 yıl süren işgali (1877-1920) sırasında Baltık mimarisi ile inşa ettiği, sayıları yüzü geçen binalar, geniş caddeleri ile harika şehir Kars…

Kars Turu 1. Gün 25 ŞUBAT 2018 :  İSTANBUL -KARS

Sabah 11.30 da  Sabiha Gökçen Havaalanında buluşma ve THY nın 13.20 deki uçuşu ile Kars ‘a uçuş . 15.15 de varışımızın ardından şehir turumuza başlıyoruz. İlk durağımız  Kars Kalesi . Ardından, şehir surları, Aslanlı Kapı, Tigran Honent Kilisesi, Selçuklu Hamamı, Ateşgede (Zerdüşt Tapınağı), Katedral, Menüçehr Camii, Arpaçay Nehri üzerinde hala ayakta duran Marco Polo Köprüsü, Kral Gagik Kilisesi kalıntılarını göreceğiz. Karla kaplı olduğundan bazı yerlere giremeyebiliriz, buna orada karar vereceğiz. Şehir turundan sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimiz Kars Kaz Evi Restoranda lezzetli bir kaz eti menüsü . Konaklama Grand Ani Otelde .

Kars Turu 2. Gün 26 ŞUBAT 2018 :  KARS – ANİ – ÇILDIR GÖLÜ

Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra , bir ortaçağ şehri olan, Kars’a 40 km mesafedeki Ani harabelerini göreceğiz.. 1001 kiliseli şehir !! Zerdüşlük, çok tanrılılık, Hristiyanlık, İslam gibi inançlara ev sahipliği yapmış, bir dönem nüfusu 100 bine ulaşmış, Ermenistan’a Arpaçay Nehri ile sınır oluşturan, artık harabe olmuş Ani… Şehir surları, Aslanlı Kapı, Tigran Honent Kilisesi, Selçuklu Hamamı, Ateşgede (Zerdüşt Tapınağı), Katedral, Menüçehr Camii, Arpaçay Nehri üzerinde hala ayakta duran Marco Polo Köprüsü, Kral Gagik Kilisesi kalıntılarını göreceğiz. Sonrasında , Çıldır Gölü’ne hareket.. Öğle yemeği Çıldır Gölü’nde çok lezzetli sarı balıktan oluşan menü  . Denk gelebilirsek buzun altından sarı balık avını görebiliriz. Dönüş yolunda Terekeme Mezarlığı, fotoğraf molası. Kars Kalesi’nin eteklerinde kurulmuş hala ayakta duran Taş köprü (1579), Mazlum Ağa Hamamı ve Oniki Havariler Kilisesi (Kümbet Camii). Akşam yemeğimiz yerel restoranda .Konaklama Grand Ani Otelde .

Kars Turu 3. Gün 27 ŞUBAT 2018 : KARS – SIVAS

Sabah otelde alacğımız erken bir kahvaltı sonrasında tren garına transfer oluyoruz.  Doğu Ekspresi ile Kars ‘dan Sıvas ‘a yolculuğumuz şahane manzaralar sunacak bize . Konforlu bir yolculuk için 2 yataklı kompartımanlarda yolculuk edecegiz. Trenimizin kalkış saati : 08.00 olup Sıvas varış : 22.00 dir .

Sıvas ‘ta Büyük Otele yerleşme ve yerel bir restoranda alacağımız akşam yemeği sonrasında dinlenme .

Kars Turu 4. Gün 28 ŞUBAT 2018 : SIVAS – İSTANBUL

Sabah kahvaltının ardından Sıvas şehir turu . Göreceğimiz yerler arasında , Gök Medrese , Çifte Minareli Medrese , Ulu Camii , Bürülciye Medresesi , Subaşı Hanı sayılabilir . Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda aldıktan sonra havaalanına geliyoruz. THY nın 16.30 kalkışlı  uçuşu ile saat: 18.00 de Sabiha Gökçen havalimanına geliyoruz.   Sizlerle bir başka turumuzda buluşmak üzere diyerek vedalaşıyoruz.

ÜCRET:

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYAT : 1.650 TL 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER: 

  • THY İle Istanbul-Kars  gidiş ve  Sıvas  –İstanbul dönüş bileti ,
  • Belirtilen otellerde 3 gece sabah kahvaltısı dahil konaklama,
  • Doğu Ekspresi ile 2 yataklı kompartımanlarda Kars -Sivas tren bileti
  • Öğlen ve Akşam yemekleri ( trendeki öğlen yemeği hariçtir )
  • Programda belirtilen tüm turlar,
  • Türkçe rehberlik hizmeti,
  • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

OTELLERİMİZ  :

Kars Grand Ani Otel

http://www.grandani.com.tr/

Sıvas Büyük Otel

http://www.sivasbuyukotel.com/otel/