MİNG HANEDANLIĞI 

23 Ağustos – 04 Eylül 2017 / 12 Gece – 13 Gün

Turumuz sırasında 1424 yılında hükümdar Hung-Hsi’nin yeterince geliştiklerine inanıp dış dünyaya yapılacak keşif gezilerini yasakladığı bu medeniyeti keşfedeceksiniz. Son dönemde yapılmış bu en kapsamlı programda sizleri de aramızda görmek bizi çok mutlu edecek…

Shangai, Wuhan, Yichang, Yangtze, Wu, Quatang, Xian, Pekin, Badalin

Çin  Turu

1.Gün: 23 Ağustos İstanbul – Shangai

Maceramız saat 19.00 civarı evlerinizden özel şoförlerimizle Çin Turu için alınmanızı takiben Çin Turu için İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Rota Dışı Gezginler kontuarında buluşmamız ile başlıyor. Bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanması sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK 26 sefer sayılı uçuşuyla SHANGAİ’a hareket ediyoruz.
Akşam yemeği ve geceleme uçakta.

2.Gün: 24 Ağustos Shangai
Yaklaşık 10 saat sürecek uçuş sonrası +5 saat fark ile saat 16.00 varış sonrası yerel yetkililerimiz tarafından karşılanıyor ve otelimize doğru hareket ediyoruz.
Akşam yemeği yerel restaurantta geceleme otelde.

3.Gün: 25 Ağustos Shangai
Sabah kahaltısının ardından panoramik olarak geçrekleştireceğimiz Shangai şehir turu için otelden hareket. Şehir turumuzda; Shanghai Müzesi, Bund Bölgesi’nin ziyareti, Yu Yuan Bahçeleri göreceğimiz yerler arasındadır. Yu Yuan bahçelerine sadece Yuan Bahçeleri de denilmekte olup, “Mutluluk Bahçesi” anlamına gelmektedir. 400 yıllık bir geçmişe sahip olan bahçe Ming Hanedanlığı döneminde bakanlık yapan Han Yunduan yine kendisi gibi bakan olan babası Han En için yaşlılığını mutlu geçirsin diye 28 yıllık bir uğraştan sonra bahçeyi tamamalanmşıştır. Ancak babası bahçeyi göremeden Vefat etmiş, aile ekonomik krize girince bahçeyi satmıştır. En son Shanghai Belediyesi bahçeyi restore ettirerek turizme açmıştır. Yaklaşık 20 hektarlık alana yayılmış olan bahçe tipik Çin mimarisi ile yapılmıştır. Bu doğal güzelliklerle dolu bahçede alacağımız bilgilerin ardından öğle yemeği yerel restaurantta.Yemek sonrası Shanghai’ın penceresi diye adlandırılan ve Huang Pu ırmağı kıyısında bulunan BUND bölgesini ziyaret ediyoruz.
Akşam yemeğimiz yerel restaurantta geceleme otelde.

4.Gün: 26 Ağustos Shangai
Dünyanın en büyük metropollerinden biri olan Shangai’da şehir Yeni Shangai ve Eski Shangai olarak ikiye ayrılmıştır. (Şehrin Doğusu ve Batısı) Yeni Shangai, gökdelenleri ve plazalarıyla ünlüdür. New Bund şehri ikiye bölen ve Shangai’ın penceresi diye adlandırılan Huangpu Nehri boyunca giden oldukça uzun bir caddedir. bu kıyı bölgesinde eski Batı mimarisinin ve eski Çin mimarisinin en güzel örneklerini göreceksiniz, turun devamında Shanghai’ın ünlü Nanjing Caddesi’nde alışveriş imkanınız olacaktır.Öğlen yemeğimiz yerel bir restaurantta.Yemek sonrası Yeşim Buda tapınağı sonrası Asya’daki en yüksek kulelerden biri olan “Pearl Tower TV” kulesinin manzara terasından şehre kuş bakışın ardından Huangpu nehrinde tekne turumuzu gerçekleştiriyoruz.
Akşam yemeği yerel restaurantta geceleme otelde.

5.Gün: 27 Ağustos Shangai – Wuhan – Yichang – Yangtze
Sabah kahvaltısının ardından havalimanına transfer ve yerel havayolu ile Wuhan uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Varışımızın ardından öğlen yemeği yerel bir restaurantta.Yemek sonrası takribi 3 saatlik bir otobüs yolculuğunun ardından Yiçhang’a varış ve akşam yemeği. Yemek sonrası Gemiye transfer, kabinlere yerleşme. Geceleme gemide.

6.Gün: 28 Ağustos Yangtze (Üç Boğazlar)
Gemide her sabah kahvaltı öncesinde ,arzu eden yolcular Tai-Chi Çin jimnastiğine katılabilirler .Kahvaltıdan sonra yapacağınız turla Üç Boğaz’ın muhteşem manzarasını göreceksiniz. Gemide alınacak öğle yemeğinden sonrası serbest zamanınızı dinlenerek geçirebilirsiniz. Akşamüzeri geminin hareketi.
Akşam yemeği ve geceleme gemide.

7.Gün: 29 Ağustos Yangtze (Wu ve Quatang Boğazı)
Gemide alınacak sabah kahvaltısından sonra Yangtze nehrini besleyen en önemli ırmaklardan biri olan Shennong ırmağını gözlemliyoruz.. Öğleden sonra Wu ve Quatang Boğazları’ndan geçerek muhteşem manzaraların seyrine doyamayacaksınız.
Öğle ve akşam yemekleri ve geceleme gemide.

8.Gün: 30 Ağustos Yangtze (Fengdu )
Gemide alınacak sabah kahvaltısından sonra nehir turumuzun tam ortasında bulunan ve Hayalet Şehir olarak da bilinen Fengdu’ya varış. Ming Shan tepesinde bulunan Fengdu Tapınağı, Çin mimarisinin önemli eserlerinden biri. Yangtze üzerinde yapımı halen devam eden, dünyanın en büyük barajlarından Üç Boğaz’da su tutulmaya başlanınca, nehir kenarında yer alan birçok yerleşim ve tapınak sular altında kaldı. Fengdu Tapınağı yüksekte olduğundan, bu yıkımdan kurtuldu. Girişte yan yana dizilmiş küçük dükkanlarda köylüler hediyelik eşyalar, meyveler, içecekler satıyor. Zengin bir bitki örtüsüyle kaplı yemyeşil tepede kurulmuş olan tapınağa oldukça dik ve yüksek merdivenlerle çıkılabiliyor. Öğle ve akşam yemekleri ve geceleme gemide.

9.Gün: 31 Ağustos Chongqing – Xian
Gemide alınacak sabah kahvaltısından sonra 09:00’da gemiden ayrılış ve Chonginq şehir gezisini takiben havaalanına transfer,ve Xian’a hareket. Xian’a varış sonrasında Şehir Duvarları’nı görmek için hareket. Ming Hanedanlığı ilk imparatoru olan ZhuYuanzhang imparatorluğu güçlendirmek amacıyla eski Tang Hanedanlığından kalma şehir duvarlarını güçlendirmiş ve yapımına devam etmiştir. Duvar çamur ve pirinçten yapılmış 13,7 km uzunluğunda konumlanmıştır.
Akşam yemeği yerel restoranda geceleme otelde.

10.Gün: 1 Eylül  Xian – Pekin
Otelde alınacak sabah kahvaltısından sonra ünlü Terracota Müzesi’ni ziyaret edeceksiniz. 20.YY’de ortaya çıkarılan en önemli ve en görkemli arkeolojik kazıdır. Çin’in ilk imparatoru Shihuan’ın mezarını korumak için yapılmış olan bu yer altı heykel ordusunun henüz bir bölümü çıkarıldı ve kazılar devam etmektedir. Bu mezar ve heykeller 1987 yılında Unesco tarafından Dünya Kültür Mirasları listesine alındı. Restoranda alacağınız öğle yemeğinden sonra Cami ve Tang Hanedanı Pagodası’nı göreceksiniz. Restaurantda akşam yemeğinden sonra havaalanına transfer ve Pekin’e hareket. Pekin’e varışta otelinize transfer.
Geceleme otelde.

11.Gün: 2 Eylül  Pekin
Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Çin’in sembolü olan ve Dünyanın 7 Harikasından biri olarak kabul edilen Çin Seddi turu yapılacaktır. M.Ö 9.yy’da askeri savunma amacı ile yapılan bu duvar 1987 yılında Çin’in sembolü olarak ‘’ Dünya Mirasları Listesi’’ ne alındı. Çin’de şöyle bir söz vardır ‘’Çin Seddi’ne çıkmayanlar, gerçek adam sayılmaz’’. Restoranda alacağınız öğle yemeği. Daha sonra bu yoğun günün yorgunluğunu ünlü Çin ayak masajı ile gidereceksiniz. Restoranda alacağımız Pekin Ördeği menülü akşam yemeğinden sonra serbest zaman ve geceleme otelimizde.

12.Gün: 3 Eylül  Pekin – İstanbul
Otelde alınacak sabah kahvaltısından sonra dünyanın en büyük meydanı Tiananmen Meydanı’nı (40 hektar alanı kapsamakta olup aynı anda 500 bin kişi alabilmektedir) ziyaret edeceksiniz. Bu meydanın kuzeyinde her gün sabah ve akşam Çin Milli bayrağının göndere çekilmesi ve indirilmesi töreni yapılmakta olup bu tören saati, güneşin doğuş ve batışına göre her gün değişmektedir. Her gün yüzlerce kişi bu töreni görmek için meydanda toplanır. Daha sonra Ming Hanedanının 1368-1644 seneleri, Qing Hanedanının 1644-1891 seneleri arasında 24 imparatorunun yaşadığı saray olan Yasak Kent’I gezeceğiz. Adını beşyüzyıl boyunca sıradan vatandaşlara yasak olmasından almış olan bu saray Son Çin İmparatoru Puyi’nin 1911 yılında ülkeden atılmasından sonra kullanılmamıştır. Restoranda öğle yemeğinden sonra Çin’in simgesi olan sevimli Pandaların doğal yaşamlarında izleyeceğiniz Panda Bahçesi’ni ziyaret edecek ve daha sonra Yazlık Sarayı gezeceksiniz. 19. Y.Y’de suni bir göl kenarında yapılan bu saray, İmparatorun rahat gelebilmesi için bir kanalla Yasak Şehre bağlanmıştır.Restoranda alacağımız akşam yemeğinden sonra havaalanına transfer.

13.Gün: 4 Eylül  Pekin – İstanbul
Türk Hava Yolları’nın TK 21 no.lu seferi ile 00.10 da İstanbul’a hareket ediyoruz. Varışımız ve özel şoförlerimiz tarafından karşılanarak evlerinize bırakılmanız sonrası Çin turu için  hizmetlerimizin sonu.

Çin Hakkında Bilinenler Ve Az Bilinenler için tıklayınız

Shangai ile ilgili seyahat yazısı için tıklayınız

ÜCRET
İki kişilik odada kişi başı 3390  Euro
Tek kişilik oda farkı  570   Euro

 

Tur ücretine dahil olan servisler;

* Türk Hava Yolları ile İstanbul – Shangai gidiş, Pekin – İstanbul dönüş uçak bileti
* Yerel Hava Yolları ile Shangai Wuhan uçuşu
* Yerel Hava Yolları ile Chongqing Xian uçuşu
* Havalimanı vergileri
* Belirtilen ve ya benzeri otellerde kahvaltı dahil konaklama
– Shangai’da 3 gece  4*  bir otelde konaklama

– Yangtze nehrinde  4 gece  5*  gemide konaklama

– Xian’da 1 gece  4*  bir otelde konaklama

– Pekin’de 1 gece  4*  bir otelde konaklama

* Programda belirtilen tüm transferler eviniz alan eviniz arası ulaşım.
* Tüm öğlen, akşam yemekleri ve yemeklerde alınacak limitli içecekler
* Programda belirtilen tüm geziler ve girişler
* Seyahat sağlık sigortası
* Yurt dışı çıkış harç pulu
* Rota Dışı Gezginler rehberlik hizmeti

 

Tur ücretine dahil olmayan servisler;

* Yangtze nehir gemisinde gerçekleştirilecek ekstra turlar.
* Uçaklarda 20 kg’ı aşan ektstra bagaj ücreti
* Tüm şahsi harcamalar