Program

Buluşma saati ve yeri: 09:30 Beşiktaş Beltaş Rest/Cafe (Motor İskelesi’nin yanı)

Güzergah üzerinde ve civarında görülecek yerler arasında:

Sabahtan, Barbaros Hayrettin Türbesi ve Deniz Müzesi gezildikten sonra Beşiktaş Çarşısında Karadeniz Dönercisine uğrayıp Denizcilik İşletmelerinin vapruyla Üsküdar’a geçiyoruz, vapurdan göreceğiniz Çırağan Sarayı, Ortaköy, Boğaz Köprüsü, Fethi Paşa Korusu, Paşalimanının hikayeleri çok ilginizi çekecektir.Üsküdar’da III. Ahmed Çeşmesi, Mihrimah Sultan Camiileri gezildikten sonra serbest yemek molası veriyoruz.Kanaat ya da Özbolu Lokantası semtin en ünlü lokantaları olarak size sınırsız bir lezzet çeşitliliği sunmaktadır.Öğleden sonra gene Denizcilik İşletmelerinin vapuruyla Eminönü’ne geçiyoruz, vapurdan göreceğiniz Dolmabahçe Sarayı, Adile Sultan Sarayı, Karaköy Limanı, Galata Kulesi, Topkapı Sarayı ve Ayasofya’nın hikayeleri çok ilginizi çekecektir.Eminönü’ne varışımız sonrası, Köfteci Yaşar, Rüstempaşa Camii, Balkapanı,Kurukahveci Mehmed Efendi, Çakmakçılar Yokuşu, Büyük Valide Sultan Han’ın Çatısı, Eirene Kulesi, Abud Efendi Hanı, Mahmutpaşa Hamamı, Bizans Mahzeni, Ayakkabı Boyacıları, Nimet Abla görülecek yerler arasındadır.Mısır çarşısında vereceğimiz serbest zaman zarfında, Hamdi Restoran’da tatlı yiyebilirsiniz.
Akşam üzeri Denizcilik İşletmelerinin vapuruyla Kadıköy’e geçerken göreceğimiz Kızkulesi, Selimiye, Haydarpaşa Okulu, Haydarpaşa Garı’nın hikayeleri gene çok ilginizi çekecektir.Kadıköy’de Şehremaneti Binası, Kadıköy Çarşı gezildikten sonra turumuz sona erecektir, Çiya Sofras’nda Güney Doğu Anadolu yemekleriyle, ya da, Baylan’da kup griye ile kültür turu sonrası  yorgunluğunuzu atabilirsiniz.

Not: Bu binaların bir kısmı yalnızca dışarıdan görülebilmektedir.

Fiyat

Ofisimizi arayınız 0212 347 92 53

Tur ücretine dahil olan servisler;
* Rota Dışı Gezginler rehberlik hizmeti

Tur ücretine dahil olmayan servisler;

* Tüm şahsi harcamalar

Önemli bilgiler;

• Rehberimiz yol, hava veya olağanüstü koşullara göre programda değişiklik yapma insiyatifine sahiptir.
• Diğer hükümlere tur kayıt sözleşmesinde yer verilmiştir.

Rehber

Ahmet Özbilge

Ahmet Özbilge

Profesyonel Rehber

1965’de İstanbul’da doğdu. Galatasaray Lisesini bitirdikden sonra, Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun oldu. 1987’de Turizm Bakanlığı’ndan kokart alarak Fransızca ve İngilizce rehberlik yapmaya başladı. 90’ların sonunda “BlokArt” isimli yeraltı dergisinde editör ve yazarlık yaptı. Çeşitli dergilerde gezi yazıları yayınlandı. Televizyon ve radyoda programlar yaptı. Uzun süren araştırmalar sonucu yazdığı “Fener Balat Ayvansaray” adlı kitabı E‑Yayınları’ndan çıktı.
Halen yurtiçi ve dışında rehberliğe devam etmekte, bazı İstanbul konulu belgesellere danışmanlık görevini yürütmekte ve gezi kitapları hazırlamaktadır.