Program

Buluşma saati ve yeri: 09:00 Kazlıçeşme Marmaray İstasyonu

Güzergah üzerinde ve civarında görülecek yerler arasında:

Sabahtan, Via Egnatia, Kara surları, Altınkapı, Yedikule, Mermer Kule, Narlıkapı, Surp Hovannes Ermeni Kilisesi, Balık Müzesi, Demiryolu İşçileri Kilisesi, Studios Manastırı’ndan günümüze kalan Aya Ioannes Prodromos Kilisesi (İmrahor İlyasbey Camii) , Aya Konstantin ve Helena Kilisesi, Anarat Hığutyan Ermeni Katolik Kilisesi, Hagios Nikolaos Kilisesi, Hristos Analipsis Kilisesi, Psamathion bulunmaktadır. Samatya’da verilecek serbest öğlen yemeği molasında, Küçük Ev, Arap Ali’nin Yeri ve ya Varujan’ın Yeri rakı balık keyfi için, ya da Develi ve Ali Haydar kebap konusunda oldukça iddialıdır.Yemeğin ardından buluşma yerimiz Matya Kahve olacaktır.
Sonrasında, Hagios Menas Kilisesi (Altında Ayios Polykarpos ya da Hagios Karpos ve Papylos Martiryumu), Hagios Georgios Kiparissa – Sulu Manastır (Eski Aya Maria Peribleptos Kilisesi, şimdi Surp Kevork Ermeni Kilisesi), Sancaktar Hayreddin Camii (Gastrion Manastırı), İsakapı Mescidi (Meçhul kilise), Esekapı (Constantin surlarında bulunan Eski Altın Kapı), Cerrahpaşa Hastanesi,Arkadius Sütunu (Forum Arkadius/Avrat Pazarı), Bulgur Palas görülerek kültür turu tamamlanacaktır.

Not: Bu binaların bir kısmı yalnızca dışarıdan görülebilmektedir.

Fiyat

Ofisimizi arayınız 0212 347 92 53

Tur ücretine dahil olan servisler;
* Rota Dışı Gezginler rehberlik hizmeti

Tur ücretine dahil olmayan servisler;

* Tüm şahsi harcamalar

Önemli bilgiler;

• Rehberimiz yol, hava veya olağanüstü koşullara göre programda değişiklik yapma insiyatifine sahiptir.
• Diğer hükümlere tur kayıt sözleşmesinde yer verilmiştir.

Rehber

Ahmet Özbilge

Ahmet Özbilge

Profesionel Rehber

1965’de İstanbul’da doğdu. Galatasaray Lisesini bitirdikden sonra, Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun oldu. 1987’de Turizm Bakanlığı’ndan kokart alarak Fransızca ve İngilizce rehberlik yapmaya başladı. 90’ların sonunda “BlokArt” isimli yeraltı dergisinde editör ve yazarlık yaptı. Çeşitli dergilerde gezi yazıları yayınlandı. Televizyon ve radyoda programlar yaptı. Uzun süren araştırmalar sonucu yazdığı “Fener Balat Ayvansaray” adlı kitabı E‑Yayınları’ndan çıktı.
Halen yurtiçi ve dışında rehberliğe devam etmekte, bazı İstanbul konulu belgesellere danışmanlık görevini yürütmekte ve gezi kitapları hazırlamaktadır.